fbpx

Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Contact Us
Köpek Eğitiminin Köpek Sahiplerine Artıları

Oldukça sevimli ve farklı bir karaktere sahip olan Yorkshire köpekleri özel Yorkshire Terrier köpek eğitimi verilerek eğitilir. Hem bakmak ve beslemek hem de sevmek için son derece uygun olan bu köpekler, en çok tercih edilen köpek cinslerinden bir tanesidir. Ev ve apartman ortamında yaşamaya uygun olduğu kadar, bahçe ortamında da yaşamaya uygun köpek cinsidir. Her zaman sahiplerine karşı sadık olan ve her zaman onlara karşı ilgiyle yaklaşan Yorkshire Terrier köpek cinsleri genelde kahverengi ve desenli tüylere sahiptir. Eğitimleri de son derece kolay şekilde verilen bu köpekler, zekâsıyla ve insana olan bağlılıkları ile bilinir.

Yorkshire Terrier Cinsi Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?

Yorkshire Terrier köpek eğitimi ile eğitilen ve belirli aşamalardan geçirilen Yorkshire köpekleri, ırkının en çok sevilen köpekleridir. Ödül almayı ve eğitim süreçlerini de son derece severek geçiren bu köpekler, kızıp korktuğunda farklı davranışlar sergileyebilir. Ancak kızgınlıkları, korkuları ve şaşkınlıkları çok kısa sürebilir. Çok havlayan bir yapıları olduğundan dolayı Yorkshire Terrier köpeklerine ev ve apartman ortamında havlama eğitimi de verilir. Çok kısa süreli bir eğitim aşamasından geçtikten sonra komutlara derhal tepki vermeye başlarlar. Verilen eğitim tamamen bu köpek cinsinin özelliklerine göre verilir.

Yorkshire Terrier Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Yorkshire Terrier köpek eğitimi aşamasında ilk basamak temel itaat eğitimidir. Sırayla uygulanan adımlar sayesinde, Yorkshire Terrier cinsleri tüm komutları daha kolay ve hızlı bir şekilde öğrenirler. İtaat eğitiminde tüm aşamalar kaydedildikten sonra, davranış eğitimi ve tuvalet eğitimine geçiş yapılır. Tuvalet eğitimi verilirken, köpekten uzakta durmak onu rahatlatır ve eğitimin daha başarılı bir şekilde sonlanmasına yardımcı olur. Sık sık temizliklerine ve tüy bakımlarına da dikkat edilmelidir.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı