fbpx

Yavru Köpek Uyum Eğitimi Nedir?

Contact Us
Yavru Köpek Uyum Eğitimi Nedir?

Evinizde size arkadaşlık edecek sadık bir dost istediğinizde bir yavru köpek sahiplenerek onu istediğiniz şekilde eğitebilirsiniz. Yavru köpeği evinize ilk getirdiğinizde elbette annesinden ve kardeşlerinden ayrıldığından ilk bir hafta alışması zor olacaktır. Bu süreci rahat geçirmeniz için yavru köpek uyum eğitimi nedir? Sorusunun cevabını bilmeniz gerekir. İlk olarak bir yavru köpek sahipleneceğinizde ilk günlerini onunla geçirebilmek için işlerinizi ayarlayın. Onunla ne kadar çok vakit geçirebilirseniz size ve yeni evine o kadar kolay alışacaktır. Sürekli ilgiden şımartmak şeklinde olmasa da onunla oyunlar oynamak, sevmek, birlikte olmak onun alışma sürecini kolaylaştıracaktır.

Yavru Köpek Uyum Eğitimi Nasıl Yapılır?

Yavru köpek uyum eğitimi nedir? hususunda bilmeniz gerekenler bu dönemde çok işinize yarayacaktır. Yavru köpeğin size ve yeni evine alışma sürecinde beslenme, tuvalet ve komut eğitimlerini ona vermeniz gerekiyor. Yavru ile öğrendiği doğru davranışlar ömür boyu öyle davranmasını sağlayacaktır. Bu nedenle yeni arkadaşınızla bir ömür keyifli vakitler geçirmek istiyorsanız eğitimi önemlidir. Köpek eğitim merkezimizde yavru köpekler için uyum eğitimlerini profesyonel seviye veren uzmanlarımız bulunmaktadır. Her komutu ve sosyal ilişkiyi çok daha kısa sürede kavramasını sağlayabilirsiniz.

 

Yavru Köpek Uyum Eğitiminin Önemi

Yavru köpek uyum eğitimi arkadaşlığınız için en önemli aşamadır. İlk günlerinizde ona öğrettiğiniz sürekli davranışları haline gelecektir. Bu nedenle yavru köpek uyum eğitimi nedir? sorusunun cevabını ayrıntılı olarak öğrenip uygulamalısınız. Köpeğinize temel ihtiyaçlarının yanı sıra doğru davranmayı da öğretmeniz gerekir. Dur, gel, git, sus, hayır gibi komutları öğrenmesini sağlamalısınız. Bunun için kesinlikle ona kızmadan sevgiyle anlatıp doğru davranışı gösterdiğinde ve komutlarınıza uyduğunda ona sarılıp aferin deyin bazen ödül maması veya oyunlar gibi ödüller verin. Merkezlerimizde köpekler hem kendi cinslerine hem de insanlara karşı daha uyumlu bir hale geliyorlar. Her ne kadar insanlar kendileri de eğitim vermek isteseler de bu süreç biraz zor olduğundan genelde bizlerden destek almayı uygun görüyorlar.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı