fbpx

Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi Kaç Gün Sürer?

Contact Us
Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi Kaç Gün Sürer?

Sadık dostlarımız köpekler tıpkı çocuklar gibi yavru iken tuvalet alışkanlığı edinirler. Onlara iyi bir eğitim ile tuvaletini nereye yapması gerektiğini ve tuvaletini tutmasını öğretebilirsiniz. Bu eğitim içim uygun teknikleri seçip doğru bir eğitim vermek önemlidir. En ideal tuvalet eğitimi yöntemi ile köpekler kısa sürede tuvalet alışkanlığı edinirler. Yavru köpek tuvalet eğitimi kaç gün sürer? Sorusunun yanıtı da aslında eğitimi nasıl verdiğiniz ile ilgilidir. Ortalama olarak 8-10 haftalık bir yavru 2 ile 5 gün arası bir sürede tuvalet eğitimini öğrenebilir.

Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi Nasıl Yapılır?

Yavru köpek tuvalet eğitimi ev ortamında verilecekse eczaneden alacağınız hasta pedleri ile öğretmeniz doğru olur. Henüz çok küçük olduğu için hemen dışarıda tuvaletini yapmaya alışamayabilir. İlk günler nereye yapması gerektiğini bilmediğini için her yere yapabilir. Bu nedenle evinizde onun için bir alan belirleyip birkaç tane pedi aralıklı serin. Tuvaleti geldiğinde bu pedlere yaptığını gördüğünüzde zamanla pedleri azaltın. Sürekli aynı pede yaptığını gördüğünüzde artık dışarıya çıkarmaya başlayabilirsiniz. Yavru köpek tuvalet eğitimi kaç gün sürer? diyenler için köpek eğitim merkezlerimizde bu sürenin kısa olduğunu söyleyebiliriz.

 

Yavru Köpek Dışarıda Tuvaletini Yapmayı Nasıl Öğrenir?

Merkezlerimizde verdiğimiz eğitimler de tuvalet alışkanlığı ilk sırada tuttuğumuz eğitimler arasında yer almaktadır. Öncelikle yavru köpeğinizin dışarıda tuvaletini yapmaya alışabilmesi için evde kullandığınız pedi dışarıda tuvaletini yapacağı yere serip kendini güvende hissetmesini sağlayarak yavaş yavaş alıştırmalısınız. Yavru köpek tuvalet eğitimi kaç gün sürer? sorusu için doğru yöntem ile eğitiminize bağlıdır diyebiliriz. Ödül maması ya da sevginiz ile ona sarılıp onu ödüllendirin çok daha kolay öğrenecektir. Eğitim veren uzmanlarımız tuvalet eğitimi konusunda çeşitli komutlarla bu alışkanlığı kısa sürede köpeklerinize aşılıyorlar.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı