fbpx

Yavru Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlar?

Contact Us
Yavru Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlar?

İnsanlara sadık olmasıyla bilinen, sahipleri ile oynamaktan hoşlanan ve sahiplerinin koruyucu görev üstlenen köpekler en fazla sahiplenilen hayvanlardan birisidir. Sahipleri ile iletişim kurabilen ve tuvalet konusunda sahiplerini üzmeyen köpekler daha fazla mutluluk sağlar. Bu mutluluğun sağlanması ile iyi bir köpek eğitim süreci izlenmesi ile mümkündür. Köpeklerin eğitiminde ana kural köpeklerin yavru iken eğitime başlanmasıdır. Özellikle tuvalet eğitimi mutla şekilde yavru iken köpeğe kazandırılmalıdır. Elbette her yaştaki köpek öğrenmeye açıktır. Ancak eğitimin yavru olduğu dönemde verilmesi daha zahmetsiz ve kalıcı olacaktır.

Temel İtaat Eğitimleri

Yavru köpek eğitimi ne zaman başlar? sorusunun kesin cevabı olmamakla birlikte temel alışkanlık eğitimlerinin 6 aylık olmadan başlatılması faydalıdır. Köpek eğitmenlerine göre en ideal zaman köpeğin 2 ile 6 aylık arasında olduğu dönemdir. Çünkü köpekler 2 aydan sonra daha fazla dış uyarıcılara açık hale gelmektedir. Bu düzeydeki köpekler oyuna açık olduğundan oyunlar oynatılarak farkında olmadan otur kalk gibi komutları öğrenebilir. Tekrar etmek gerekirse itaat komutları ileri yaşlarda da öğrenilebilir. Ancak köpekler ileri yaşlarda buna direnç göstereceklerdir ve süreç daha zor ilerleyecektir.

 

Tuvalet Eğitiminin Kazandırılması

Yavru köpek eğitimi ne zaman başlar? sorusuna ilişkin genel kural tüm eğitim süreçlerinde aynıdır. Köpeklerin 6 aya gelmeden bu eğitimleri alması gerekir. Yaştan bağımsız olarak eve getirilen köpeğin tuvalet eğitimine derhal başlaması gerekir. Çünkü köpek ev ortamına alışma sürecinde farklı ve yanlış bir alışkanlık edinebilir. Hangi gelişim düzeyinde olursa olsun kurumumuza andan itibaren köpekler üzerinde basitten zora doğru tüm eğitimleri vermeye başlıyoruz.

 

Koruma ve Sosyalleşme Eğitimleri

Yavru köpekler iki aylıktan itibaren kendi alanlarını korumaya yönelik eğitimlere tabi tutulabilirler. Burada önemli olan köpeğin gelişim düzeyine uygun eğitim stratejilerinin benimsenmesi ve köpeği bıktırmadan alışkanlıkların kazandırılmasıdır. Yavru köpek eğitimi ne zaman başlar? nasıl yapılır, hangi teknikler uygulanır gibi konularda bilgi edinmek ve eğitim hizmeti almak için firmamızı tercih ederek kaliteli ve garantili bir eğitim sürecine dâhil olabilirsiniz.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı