fbpx

Yavru Köpek Eğitimi Nasıl Olmalı?

Contact Us
Yavru Köpek Eğitimi Nasıl Olmalı?

İyi bir arkadaş olan köpekler aynı zamanda sevecendir. Özellikle yavru köpekler hangi cinsten olursa olsun insanların yüzlerini gülümseten bir tatlılığa sahiptir. Köpekleri yavru oldukları dönemde edinen ailelerin onları severken eğitimlerine dikkat etmeleri gerekir. Hem kendi hareketleri ile köpeklerin gelişimine yön vermeli hem de profesyonel eğitim hizmeti almalıdır. Çünkü yavru köpek eğitimi nasıl olmalı?  konusunu en iyi bilen bunun eğitimini almış nitelikli eğiticilerdir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yavru köpek edinen ve onu besleyen aileler onun gerekli fizyolojik ihtiyaçlarını giderdikten sonra ona sevgi göstermelidir. Onunla vakit geçirirken de verebilecekleri eğitimleri vermelidir. Burada eğitmenler tarafından köpek sahiplerine verilen yavru köpek eğitimi nasıl olmalı? önerilerinden yararlanılmalıdır. Köpek sahipleri öncelikle kontrolü eline almalıdır. Yavru köpeklere özgür oldukları izlenimi verilmemelidir. Burada en önemli husus hayır demektir. Onaylanmayan durumlarda hayır denilmesi onun yanlış alışkanlık kazanmasının önüne geçecektir. Köpeklerin özel durumlar hariç yatağa yanaşmasına, gereksiz yere homurdanmasına izin verilmemelidir.

 

Köpekle Vakit Geçirmek

Yavru köpekle vakit geçirilmeli, onunla sürekli oyunlar oynanmalıdır. Oyunlar içine bazı alışkanlıkları kazandırıcı eklemeler yapılmalıdır. Gezintiler ve oyunlar esnasında ona basit komutlar verilmeli, anladığı zaman ödüllendirilerek hareketin pekişmesi sağlanmalıdır. Yavru köpek eğitimi nasıl olmalı? tavsiyelerine uyarak yavru köpeğe yemek sırası benimsetilmelidir. Kişinin kendi imkânları ile yavru köpekler belirli seviyeye ulaşacak olsa da maksimum verim alınması oldukça zordur. Bu nedenle de firmamız tarafından verilen her kademe köpek eğitimlerinden faydalanabilirsiniz.

 

Profesyonel Eğitim Hizmeti

Aileler kendilerinin vereceği eğitimin belirli bir seviyeye kadar olacağını bilmeli ve köpeklerini eğitim merkezlerine götürmelidir. Her köpek cinsinin kendisine özel bir eğitim metodu vardır. Her cinsteki ve yaştaki köpek farklı şekillerde öğrenmeye açık olduğundan bunun belirlemesi en iyi şekilde ancak eğiticiler tarafından yapılır. Uzman eğiticiler; temel itaat, sosyalleşme, tuvalet, koruma alanlarında kendilerine özel metotlar ile birkaç seansta eğitimi tamamlamış olacaktır. Yavru köpeklerinizi geleceğe hazırlamak için, uzman kadromuz ve yeterli alanımızla eğitim merkezimizden yana tercih yapınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı