fbpx

Weimaraner Köpek Eğitimi

Contact Us
Köpek Oteli İstanbul

Av köpeği familyasına ait olan ve her zaman en iyi derecelerde av yapan Weimaraner köpekleri özel olarak Weimaraner köpek eğitimi aşamalarından geçirilir. Çıkış tarihi 1800 yıllarına dayanır. Çıkış yeri Almanya olan bu köpekler genellikle gri tonlarda karşımıza çıkıyor. Büyük iz sürme becerisine sahip olan Weimaraner köpekleri, yaklaşık olarak 10 ile 13 yıllar arası yaşam sürerler. Av yarışmalarında da sık sık tercih edilen bu köpekler, diğer köpeklerle, hayvanlarla ve çocuklarla sıkı dostluklar kurarlar ve oyun oynamaktan da büyük haz alırlar.

Weimaraner Köpeklerinin Karakterleri Nelerdir?

Weimaraner köpek eğitimi verilerek eğitilen bu köpeklerin kendilerine özel karakterleri ve özellikleri mevcuttur. İki farklı köpek cinsinin çiftleştirilmesi ile meydana gelen bu köpeklerin koku alma duyuları son derece gelişmiştir. Duygulu, neşeli, canlı ve son derece hızlı hareketlere sahip olan bu köpekler av için oldukça güçlü bir yapıya sahiptir. Taranmaya çok fazla ihtiyaç duymayan bu köpeklerin enerjisi oldukça yüksektir. Sıcakkanlı ve dostluğu da kuvvetli olan Weimaraner köpekleri, oyunculuk seviyesi yüksek olan bir köpek cinsidir. Bazen kurtarma ekipleri ile de çalışan Weimaraner köpekleri, pek çok evde de sahipleri ile birlikte yaşayabilirler.

Weimaraner Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Weimaraner köpek eğitimi son derece kolay bir şekilde verilen bir süreçtir. Güçlü ve son derece kaslı yapıları olan bu köpeklere eğitim, atletik vücut yapıları dikkate alınarak verilir. Hem dış görünüşü hem de mental yapıları dikkate alınarak verilen bu eğitim sayesinde, Weimaraner köpekleri daha hızlı hareket eden ve ne yapmaları gerektiği konusunda bilinçli davranan köpeklerdir. Bakımları da kolaylıkla yapılan bu köpekler zeki ve oldukça çalışkan olmaları ile bilinir ve tercih edilirler.

Benzer içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı