fbpx

Staffordshire Terrier Köpek Eğitimi

Contact Us
Silivri Köpek Eğitim Merkezi Ve Köpek Oteli

Köpek eğitimi, köpek sahibi olan herkes için son derece önemli bir durumdur. Köpeklerin cinsi her ne olursa olsun mutlaka eğitim verilmeli ve evcil hale eğitimli bir biçimde getirilmelidir. Sık tüyleri, açıklı ve koyulu renkleri ve keskin duruşu ile dikkatleri üzerine toplayan Staffordshire Terrier cinsler, genellikle bahçe köpeği olarak tercih ediliyor. Staffordshire Terrier köpek eğitimi ise bu köpeklere özel olarak verilen eğitim türüdür. Gözetimine son derece dikkat edilmesi gereken bir köpek cinsi olarak biliniyor. Bu nedenle eğitiminin bir uzman tarafından verilmesi daha önemli ve uygundur.

Stafforshire Terrier Köpek Eğitimine Erken Yaşlarda Başlanır

Staffordshire Terrier köpek eğimi erken yaşlarda başlanması gereken bir eğitim türüdür. Bu köpekler yavru alarak alınır ve eğitimine erken yaşta başlanarak verimli ve sonuçları pozitif olan bir eğitim türüne el atılır. Bu köpekleri alırken, sinirli olmamalarına ve olabildiğince sakin bir cins olmalarına dikkat edilmesi gerekiyor. Büyüdükçe daha da asabi ve hırslı bir hâl alan Stafforshire Terrier cinsleri, eğitimi en zor olan köpeklerden bir tanesidir. Bu nedenle eğitim ilişkisi kurarken eğitim veren kişinin oldukça ılımlı olması, otoriterlik kurması ve olabildiğince denetleyici bir kişiliğe sahip olması gerekiyor.

Stafforshire Terrier Köpek Eğitimi Çok İyi Denetlenmelidir

Staffordshire Terrier köpek eğitimi verilirken, son derece denetleyici bir yapıya sahip olmak gerekiyor. Temel itaat eğitiminden sonra ileri itaat eğitimine geçilen bu cinslerde, koruyuculuk vasfı en üst seviyededir. Bu köpekleri olabildiğince ılımlı yetiştirebileceğiniz gibi, bekçi tarzı, zararsız bir kaniş tarzı olarak da yetiştirebilirsiniz. Bu cinse özel olarak, ilk emir eğitiminden sonra ayakları üzerinde yürüme ve oturma eğitimlerine geçilerek, uzun ve verimli bir eğitim hayatı verilir.

Benzer içerik için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı