Staffordshire Bull Terrier Köpek Eğitimi

Contact Us

Staff kelimesiyle anılan ve daha çok güçlü özellikleri ile tanınan köpekler Staffordshire Bull Terrier köpek eğitimi verilerek eğitiliyor. Küçük ve kaslı bir vücuda sahip olmasına rağmen hem fiziksel olarak hem de çene yapısı açısından oldukça kuvvetlidir. Terrier ırkına ait olan bu köpek cinsinin belli başlı özellikleri ve bu özelliklere uygun verilen eğitimi mevcuttur. Pitbull cinsi köpekler ile son derece yakın özelliklere sahip olan bu köpekler, siyah gözleri ve siyah burunları ile de dikkatleri üzerine toplamakta olan Staffordshire Bull Terrier köpekleri bazen iki farklı renklerde de karşımıza çıkar.

Staffordshire Bull Terrier Köpek Karakteri Nasıldır?

Staffordshire Bull Terrier köpek eğitimi verilerek eğitilen terrier köpekleri, sevecen ve itaatkar köpeklerdir. Sahiplerine ve eğitmenlerine karşı da sadık ve mizah yapılı olan bu köpekler, dost kurmaya da oldukça meyilli cinslerdir. Biraz agresif ve bazen hırçın bir yapıya sahip olsalar da, eğitildikleri zaman son derece uysal ve korumacı köpekler haline gelirler. Korkusuz ve her zaman sevgi dolu olan Bull Terrier köpekleri, ısırmaya yatkın köpeklerdir. Korkusuz olmalarının yanı sıra, her konuda baskın ve kararlı yapılarını da korumaya devam eden köpeklerdir.

Staffordshire Bull Terrier Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Staffordshire Bull Terrier köpek eğitimi oldukça kolay verilen bir eğitimdir. Bahçeli ev ve apartman dairelerinde de kolaylıkla bakılan ve beslenen bu köpeklerin ortalama yaşam ömrü 10 ile 16 yıl arasında değişkenlik gösterebilir. Ilıman iklimlerde yaşamaya uygun yapısı olan bu köpeklerin familyası İngiltere’ye dayanır. Temel itaat eğitiminden başlanarak davranış eğitimine kadar geçen süreç sonrasında köpekler son derece eğitimli bir hâl alırlar ve sahiplerine karşı daha sadık olurlar.

Benzer içerik için tıklayınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı