fbpx

Shar Pei Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Contact Us
Kadıköy Köpek Eğitim Merkezi ve Köpek Okulu

Çin kökenli köpek ırkları arasında yer alan ve hakkında tam bir bilgi sahibi olunmayan Shar Pei köpekleri, oldukça akıllı köpeklerdir. En bilinen özellikleri ise mor dile sahip olmalarıdır. Vücutlarının küçük yapısına oranla kafaları biraz daha büyüktür. İki farklı türe ayrılan bu köpeklerin eğitimi de oldukça önemlidir. Tenleri yumuşak ve sarkık olan bu köpekler, güçlü ve neredeyse çelik gibi bir yapıya sahiptirler. Dışarıda olduğu kadar ev ortamında da yaşamaya uygun olan köpeklerdir. Özellikle de evde Shar Pei köpek eğitimi verilerek bakıldığı zaman son derece mutlu olurlar.

Shar Pei Köpeklerinin Özellikleri

Renk olarak farklı renklere sahip olan Shar Pei köpekleri, sahiplerine karşı her zaman sadık ve iyi huylu olarak yaklaşırlar. Sahiplerini kimseyle paylaşmaktan hoşlanmazlar ve evde yaşarken çok sakin tavırlar sergilerler. Kimseye zarar vermeden ve çocuklarla eğlenerek yaşamaktan hoşlanırlar. Bu iyi huylu tavırlarının daha da gelişmesi ve tuvalet eğitimi de alarak tamamlanmış bir canlıya dönüştürülmesi için Shar Pei köpek eğitimi verilmesi şarttır. Uysal bir ırktan geldikleri için, eğitimleri de verimli ve kolay bir şekilde verilebilir. Yabancılarla çok iyi anlaşamamalarına rağmen, eğitim sonucunda yabancılara karşı da saldırgan tavırlarından kurtulabilirler.

Shar Pei Köpekleri Çabuk Öğrenirler

Shar Pei köpek eğitimi diğer köpek türlerine oranla daha kolay verilir. Irklarına dayalı olarak Shar Pei köpekleri daha çabuk öğrenmeye meyillidirler. Sahiplerinin neredeyse her dediklerini yaparlar. Eğitimle pekiştirilen bu tavırlar, akılla da birleşince çok daha uygun hale gelir. Bu nedenle Shar Pei köpeklerini eğitmek her zaman kolaydır. Savaşçı ruhuna da sahip olan bu köpekler, biraz asık bir surata sahiptirler ve korkutucu gibi görünebilirler ancak korkutucu değildirler.

Benzer içeriklerimiz için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı