fbpx

Schauzer Köpek Eğitimi

Contact Us
Şile Köpek Eğitim Merkezi Ve Köpek Oteli

Oldukça eski bir ırk olarak bilinen Schauzer köpekleri, kısa sakallı köpekler olarak da adlandırılıyor. Sevimli ve tüylü yapılar ile dikkatleri üzerine toplayan bu köpekler için verilen eğitim Schauzer köpek eğitimi olarak biliniyor. Üç farklı türe sahip olan Schauzer köpekleri, daha çok standarttır. En çok tercih edilen köpeklerden biri haline gelen Schauzer köpekleri minyatür olan türlerdir. Sık sık ilgi bekleyen ve sık sık egzersiz ihtiyacına sahip olan bu köpekler için, her zaman pozitif yaklaşımlar sergilemek gerekir. Aynı zamanda az havlayan köpekler olarak bilinen Schauzer köpekleri, küçük kafalara ve derin bakışlara sahiptir. Bu nedenle daha cesur görünürler ve çocuklar tarafından da bir hayli sevilirler.

Schauzer Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?

Schauzer köpek eğitimi verilerek daha sakin ve daha dost bir hale getirilen Schauzer köpeklerinin belirgin özellikleri mevcuttur. Çok açıkgöz ve koruyucu tavırlara sahip olan Schauzer köpekleri, eğlenceli olmalarının yanı sıra cesur oluşları ile de bilinirler ve tercih edilirler. Onları eğitmek aslında sanıldığı kadar da zor değildir ancak her köpeğin eğitim sürecinde olduğu gibi, Schauzer köpeklerinin eğitim aşamalarında da sabır ön planda tutulması gereken bir ihtiyaçtır. Eğitim sonucunda bu köpekler harika birer bekçi köpeği olabilirler.

Schauzer Köpekleri Hızlı Öğrenme Yeteneğine Sahiptir

Schauzer köpek eğitimi verildikten sonra daha zeki hale gelen bu köpekler aslında hızlı bir öğrenme yeteneğine sahiptir. Bu nedenle eğitim süresince çok fazla sorunla karşılaşılmaz. Eğitim daha kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanır. Eğitim süresince köpeğin sıkılmaması için top oyunları, koşu yapma ve yarışlar ve en önemlisi de yüzme gibi sulu aktiviteler sık sık kullanılır ve köpek üzerinde ılımlı bir otorite kurulur.

Benzer içerik için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı