fbpx

Saint Bernard Köpek Eğitimi Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Contact Us
Köpekler Nasıl Cezalandırılmalı?

Saint Bernard köpek cinsi, bir av köpeği cinsidir. Av severler tarafından sık sık tercih edilen ve her zaman en iyi şekilde av getiren bu köpekler için özel olarak Saint Bernard köpek eğitimi verilir. Bu köpekler için en önemli olan eğitim aşamaları tuvalet eğitimi ve tasma takma eğitimidir. Hırçın, hareketli ve son derece hızlı davranışlara sahip olan Saint Bernard köpekleri, hem sevimli hem de tüylü yapıları ile tüm dikkatleri üzerine topluyor. Daha çok bahçe ve kulübe gibi ortamlarda yaşamayı seven Saint Bernard köpekleri, kafe içinde yaşamak için de özel olarak eğitim alırlar.

Saint Bernard Cinsi Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?

Saint Bernard cinsi köpekler, tüm özelliklerine ve yapılarına göre Saint Bernard köpek eğitimi verilerek eğitilirler. Arama kurtarma, ava çıkma, sürüyü yönetme ve yük arabası çekme gibi konularda da sık sık tercih edilen bu köpeklerin işlevssel boyutları oldukça iyidir. Her alanda hareketli yapıları ile zorluk çıkarmadan çalışan bu köpekler için verilen eğitimin önemi oldukça büyüktür. Yavru ike sahiplenilerek alınan ve yavruyken eğitimine başlanan bu köpeklerin büyüyünce çok daha uysal hale geldikleri de aşikârdır. Egzersiz ihtiyacı olan ve özellikle kafes eğitimi verilen bu köpekler, yavru haldeyken tasmaya alıştırılırlar.

Saint Bernard Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Saint Bernard köpek eğitimi üç farklı aşamadan oluşuyor. Diğer köpek ırklarına oranla biraz daha farklı eğitilen bu köpekler için ilk olarak tasma eğitimi verilir. Sonrasında kafes eğitimine geçilir. Bu aşamalardan sonra tuvalet eğitimi verilir ve itaat eğitimlerine geçiş yapılır. İtaat eğitimlerinden sonra köpek artık komutlara riayet etmeye başlar. Söz dinlemeye başlar ve sahiplerine sadık birer köpek olmaya devam ederler.

Benzer içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı