fbpx

Rottweiler Köpek Eğitimi

Contact Us
Arnavutköy Köpek Eğitim Merkezi ve Köpek Oteli

Köpek eğitimi Rottweiler cinsi köpekler için oldukça önemlidir. Rottweiler gibi bir köpek yanlış kişilerin yanında insanlar için son derece saldırgan bir köpek haline gelebilir. Bu nedenle yavrunuza itaat eğitimi, tuvalet eğitimi ve cezalar konusunda dikkatli ve bilinçli eğitimler vermelisiniz.

Profesyonel bir köpek eğitmeninden yardım almak köpeğiniz ve sizin için çok faydalı olacaktır. Bu sayede köpeğinizle ortak bir kullanarak anlaşabilirsiniz. Ayrıca birlikte zaman geçirerek köpeğinizin sevdiği ve sevmediği şeyler hakkında bilgi sahibi olarak aranızdaki sınırları ve kuralları belirleyebilirsiniz. Köpek eğitimi Rottweiler ile köpeğinizle yakın bir ilişki kurabilirsiniz.

Rottweiler Cinsi Köpeklerin Özellikleri

Rottweiller cinsi köpekler bilinenin aksine son derece zeki, sevgi dolu, sadık ve duygusallardır. Sahiplerine son derece içten bir bağ ile bağlanırlar. Bu nedenle aileden biri gibi hissederek aile içi tüm aktivitelere katılmak isterler. Yalnız kaldıklarında kendilerini dışlanmış hissederler. Bu his tüm Rottweiler cinsi köpeklerde ortak gözlenen bir özelliktir.

Hareketli bir yapıya sahip oldukları için çok sayıda fiziksel aktivite ile köpeğinizin enerjisini atmasına yardımcı olmanız gerekir. Doğalarında bulunan savunmacı özelliklerinden dolayı bir Rottweiler köpeği doğru eğitimle iyi bir bekçi köpeği haline gelebilir. Rottweiler cinsi köpeklerin eğitimi ve bakımı diğer cins köpeklere göre ekstra özen ve titizlik ister.

Rottweiler Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi Rotweiler cinsi erken yaşlardan başlanması gereken bir eğitimdir. Bu nedenle köpeğiniz 8 haftalıkken eğitim vermeye başlayabilirsiniz. Bu süreçte köpeğiniz henüz bir bebektir, basit eğitimlerle başlayabilirsiniz. Örneğin banyo yapmasını, gezebileceği alanları, uyuma yerini ona öğretebilirsiniz. Tuvalet eğitimine de hafiften başlamanız faydalı olacaktır.

Köpeğiniz 3-4 aylık olduğunda oturmayı ve beklemeyi, yatmayı, ismini, bırak komutunu, havladığında susabilmeyi öğrenebilir. 4-6 aylık süreçte ise artık konuştuklarınızı dinler, top yakalama oyunu oynayabilir. Tuvalet eğitimi bu dönemde verilebilir, kolaylıkla öğrenir. Rottweiler cinsi köpekler itaat eğitimlerini enerjilerini atabilecekleri bir fırsat olarak görürler. Bu nedenle birçok eğitim sırasında son derece itaatkâr ve hevesli olduklarını görebilirsiniz. Kolay öğrenirler ve öğrendiklerini kolayca uygulayabilirler.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı