Rottweiler Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Contact Us
Rottweiler Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?
Rottweiler köpek eğitimi ancak sahibi tarafından ele alındığı takdirde önem kazanır. Rottweiler cinsi köpekler, oldukça cana yakın ve dost canlısı köpeklerdir. Ancak sahiplerine olan sadık ve itaatkar halleri onları zaman zaman yabancılara karşı sinirli ve agresif bir hale getirebilir. Ev uyumu ve sosyalleşme açısından en uygun köpekler arasında yer alırlar. Rottweiler cinsi köpekler, her zaman her yerde nasıl davranmaları gerektiğini, eğitim sonunda göstermeye başlarlar. Oldukça zeki olan Rottweiler cinsi köpeklere yavru ike sahip olmak daha fazla önemlidir. Eğitimlerinin verimli bir şekilde geçmesi ve sonuçlarının pozitif olarak alınması için, eğitim süresince ödül ceza yöntemi uygulanmalıdır.

Rottweiler Cinsi köpeklerin Özellikleri Nelerdir?

Rottweiler cinsi köpekler, eve en fazla uyum sağlayan köpeklerdir. Sahibine alışması çok kısa süren bu köpekler, özel bir Rottweiler köpek eğitimi aşamalarından sonra yapmasını istediğiniz şeyleri kolaylıkla yapmaya başlar ve temel itaat aşamasını kavramış olduğunu da gösterir. Küçük yaşta eğitilmeye başlanan Rottweile cinsi köpekler iç,n ödül ve ceza yöntemi çok uygundur. Ancak ödül kısmı çok daha fazla dikkat edilmesi ve yer verilmesi gereken bir kısımdır. Özellikle de sabırlı olmak ve yapmanızı istediği şeyleri yapmadığında kızmamak gerekir.

Rottweiler Cinsi Köpek Eğitimi

Rottweiler köpek eğitimi genellikle 3 ile 6 aylar arasında tercih edilen bir süreçtir. Bu aylar Rottweile köpekler her şeyi daha kolay kapar ve ileriki yaşlarda daha az problemle karşılaşılır. İlk olarak tuvalet eğitimi tamamlanır. Ardından temel itaat eğitimine geçiş yapılır ve bu aşama köpeğin çok daha kuvvetli iletişime sahip olmasına ve uyumla yaşamasına olanak sağlar. Ancak eğitim süresince mutlaka liderliğinizi de korumanız ve ön plana çıkarmanızda fayda vardır. Benzer içerik için tıklayınız.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı