fbpx

Rehber Köpeklerin Önemi Nedir?

Contact Us
Köpek Eğitiminin Püf Noktaları

Köpekler, insanların dost olarak gördüğü hayvanlardan biridir. Bu hayvanlar sadece dost değil, aynı zamanda birer yardımcı da olmaktadır. Gerekli eğitimlerin alınması ile de köpeklerin çok faydalı olabildiği de bilinmektedir. Firmamız, köpek eğitim merkezlerine sahiptir ve bu merkezlerde her türlü eğitimi vermektedir. Vermiş olduğumuz eğitimler, rehber köpekleri de kapsamaktadır.

 

Rehber köpek yetiştirmek için çeşitli eğitimler vermekteyiz ve bu sayede de oldukça faydalı bir hizmeti kullanıma sunmaktayız. Bu köpekler, görme engelli insanlara herhangi bir kaza yapmamaları ve rahat bir şekilde yürüyebilmeleri için rehberlik etmektedir. Pek çok görme engelli insan, rehber köpekler sayesinde daha güvenli olmaktadır. Rehber köpeklerin temel amacı, sahiplerinin komutlarına uymaktır. Bu komutlara uyarak ilerler ve sahibinin herhangi bir engele takılmadan ya da yollarda tehlikeli durumlara girmeden, istediği yere gitmesini sağlar. Rehber köpeklerin eğitimini çok dikkatli bir şekilde yapmaktayız. Bu köpeklerin eğitimini tam anlamıyla tamamlamak için etkili yöntemler kullanmaktayız.

 

Rehber Köpek Eğitiminin Tamamlanması İçin Gereken Süre

 

Rehber köpeklerin eğitimi hem çok kapsamlıdır hem de çok detaylıdır. Çünkü bu köpekler bir insanın güvenliğinden de sorumludur. Rehber köpeklerin eğitimi sırasında herhangi bir şeyi atlamayan eğitim merkezlerimiz, görme engelli insanlara rehberlik edecek olan bu köpekleri en iyi şekilde eğitmek için çalışır. Bu köpeklerin eğitimi, normal eğitimlerden daha uzun sürmektedir.

 

 

Rehber Köpekler Nasıl Eğitimler Alır?

 

Rehber köpekler sahibinin güvenliğini sağlamaya yönelik eğitimler alır. Firmamız tarafından rehber köpeklerin olumsuz durumlarda sahibini uyarması adına eğitimler verilmektedir. Gerekli olması durumunda rehber köpekler sahibinin güvenliği için komuta uymayabilir. Bu ve benzeri eğitimler ile rehber köpeklerin yetişmesi için hizmetler vermekteyiz. Rehber köpek eğitimlerimiz tam teşekküllü bir şekilde verilmektedir.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı