fbpx

Pozitif Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Contact Us
Köpekler Nasıl Eğitilir?

Köpek eğitimi konusunda oldukça fazla teknik ve teori mevcuttur. Ancak bu tekniklerin ve teorilerin tamamı doğru değildir. Bazıları işe yarasa dâhil kaçınılması gereken yöntemler arasında yer alır. Köpek eğitimi konusunda uzman olan firmamız, en iyi teknikleri kullanmaktadır. Köpeklerin eğitiminde önerdiğimiz ve tercih ettiğimiz yöntem pozitif eğitimdir.

Pozitif eğitim, tamamen köpeğin istekli bir şekilde davranmasına yönelik verilir. Yani köpeklerin bir hareketi korku ve baskı ile değil, kendi isteği ile yapması sağlanır. Köpek eğitim hizmetleri veren bir firma olarak pozitif eğitime önem vermekteyiz. Pozitif eğitim ile her zaman olumlu bir yaklaşım içinde olunur. Köpeklere ödül ve övgüler ile eğitim verilir. Eğitim süreci eğlenceli geçer. Buna da pozitif eğitim denilir. Pozitif eğitim verilirken köpeği anlamak ve isteklerini bilmek önemlidir. Yapması gereken bir şey olduğunda ona mama verilmektedir. Bunun dışında “aferin” ve benzeri övgü sözcükleri söylenir. Oyunlar ile eğlenceli eğitimler verilir.

Pozitif Eğitimin Faydaları

Pozitif eğitim pek çok açıdan faydalı olmaktadır. Öncelikle bu eğitim tekniği, köpek ile sahibi arasında sevgi bağı oluşmasını sağlar. Köpeğin daha hızlı ve etkili bir eğitimin süreci geçirmesi konusunda da faydalıdır. Köpeklerin kendisine söylenen her şeyi istekli bir şekilde yapması sağlanır. Bunun yanı sıra tuvalet ve benzeri alışkanlıkların daha kolay kazandırılması sağlanır.

 

Pozitif Köpek Eğitimi Ne Sıklıkla Tercih Edilir?

Firmamız, pozitif köpek eğitimi konusunda tecrübe ve bilgi sahibidir. Bu konuda olan uzmanlığımız, köpek eğitiminde oldukça etkilidir. Pozitif eğitimimiz çok sık tercih edilmektedir. Çünkü bu eğitim şekli hem çok işe yarar hem de etkilidir. Tüm eğitim yöntemlerimiz ile her köpek cinsine küçük dönemlerinden itibaren eğitim verilebilir.

 

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı