Poodle Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Contact Us
Poodle Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?
Poodle köpekleri en küçük köpek ırkları içerisinde yer alan köpeklerdir. Oldukça sevimli olan bu köpekler, aynı zamanda tüylü olmaları ile de dikkat çekerler. Poodle köpek eğitimi verilen bu köpeklerin kafaları da oldukça küçük ve çok sevimlidir. Tüy ile kaplanana kafalarının içinde çıkan sevimli gözleri, onların çok daha fazla sevimli olmalarına yardımı olur. Standart köpek ırkları içerisinde yer alan bu köpekler, beyaz, kahverengi ve kayısı renklerine sahiptirler. Daha çok bu renk tonlarına sahip olan Poodle köpekleri, mutlu olmaları ile biliniyorlar. Sürekli mutlu olan ve mutlu olmayı da isteyen bu köpekler biraz masraflı olabilirler ancak sevimlilikleri için bu masrafa katlanmak sahiplerinin en sevdiği şeylerdir.

Poodle Köpeklerinin Özellikleri Nelerdir?

Poodle köpek eğitimi verilerek oldukça sağlıklı köpekler haline getirilen Poodle köpekleri, koşup oynamayı çok severler. Sağlık gelişimi açısından da egzersiz yapmaya çok ihtiyaç duyan bu köpekler, geniş ve açık alanlar beslenmeye daha uygundur. Apartman dairesinde de kolaylıkla bakılabilen bu köpekler, antrenman açısından da sık sık ilgilenilmesi gereken köpeklerdir. Yürüyüşü ve oyun oynamayı çok seven bu köpekler, tüy bakımı biraz zor olan köpeklerdir. Bu nedenle sık sık taranmaları ve yıkanmaları gerekebilir. Eğitim verildikten sonra çok daha uysal ve sadık köpekler haline gelen Poodle köpekleriyle birlikte uzun yürüyüşlere çıkabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Poodle Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Çok zeki olan ve bu zeki yanlarını her zaman kullanan köpekler, Poodle köpek eğitimi süresinde de sık sık zekâlarına yer verirler. Kızdırılmayı çok sevmeyen Poodle köpekleri, kızdıkları zaman ısırmaya ve çevreye zarar vermeye meyilli olabilirler. Bu nedenle her zaman dikkatle ve uysal bir şekilde yaklaşmak gerekir. Benzer içeriğe buradan ulaşabilirsiniz. 
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı