fbpx

Papillon Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Contact Us
Köpekler Nasıl Ödüllendirilmeli?

Süs köpeği olarak bilinen ve şirinlikleri ile en fazla tercih edilen Papillon köpekleri, ev ve apartman yaşamına uygun olan köpeklerdir. Son derece sevimli ve tüylü olan bu köpekler Papillon köpek eğitimi verilerek eğitiliyor. Kulakları biraz büyük ve açık açılara sahip olduğu için, kelebek köpekler olarak da adandırılıyor. Ev sahiplerini ve eğitmenlerini son derece dikkatli bir şekilde dinleyen ve komutlara karşılık veren Papillon köpekleri, eğitim süresince ve eğitim sonrasında her zaman çok mutlu olurlar. Shiplenme duygusuna da yoğun bir şekilde sahip olan Papillon köpekleri, her şeyi çabucak kavrarlar ve yabancılara karşı da aralarına mesafe koyarlar.

Papillon Köpeklerinin Özellikleri Nelerdir?

Papillon köpek eğitimi ile aşama aşama eğitilen bu köpekler süs köpeği olarak bilinir. Sahiplerine karşı oldukça güçlü bir ilişkiye sahip olan köpekler, eğitim sürecinde verilen her aşamada hızlı ve kolay öğrenim sağlarlar. Aşamaları kolaylıkla kavrayarak kaydeden Papillon köpekleri, havlama sorunu olan köpeklerdir. Bu nedenle eğitim aşamasında özel olarak havlama eğitimi de verilir. Papillon köpeklerine, fiziksel yapılarından ötürü sık sık egzersiz eğitimleri de verilir ve daha hızlı hareket etmeleri sağlanır. Papillon köpekleri, en iyi şekilde eğitilen ve hırçın olmayan köpek cinsleri içerisinde yer almaya devam ederler.

Papillon Köpek Eğitimi Nasıl Veriliyor?

Papillon köpek eğitimi en kolay ve en keyifli şekilde verilen eğitimlerden bir tanesidir. Ancak mutlak surette en dikkat edilmesi gereken ve mutlaka rutin bir şekilde verilmesi gereken eğitimlerdir. Aynı zamanda özgüveni son derece yüksek olan bu köpekler, tüm şartlara uyum sağlarlar. Bu nedenle eğitim verilirken, tüm süreci bir eğitim gibi değil, eğlence ve keyif olarak algılayarak, zorluk çıkarmadan kavrarlar.

Benzer içerik için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı