Mastiff Köpek Eğitimleri Nasıl Olması Gerekiyor?

Contact Us
Mastiff Köpek Eğitimleri Nasıl Olması Gerekiyor?
Dünyanın en pahalı köpeği olarak bilinen ve aynı zamanda güçlü ve büyük fiziksel yapısıyla dikkat çeken mastiff köpekleri için özel olarak Mastiff köpek eğitimi verilir. Mastiff köpekleri, çoban köpeği olarak bilinmelerine rağmen bekçi köpeği olarak da tercih edilirler. Diğer köpek ırklarına oranla daha farklı fiziksel yapıya sahip olan mastiff köpeklerinin yüzleri her zaman çok sevimlidir. Biraz kırışık bir yüz yapısına sahip olan mastiff köpeklerinin başları, vücutlarına oranla çok küçüktür. Ancak çok sürünme özelliğine sahip olan bu köpekler, kangal ırkıyla çok benzer özelliklere sahiptir.

Mastiff Köpeklerinin Özellikleri Nelerdir?

Mastiff köpek eğitimi verilerek hayata kazandırılan Mastiff köpeklerinin belirli özellikleri arasında ilk olarak güçlü ve iri bir yapıya sahip olmaları yer alıyor. Yaşam süreleri yaklaşık olarak 18 yıl süren bu köpekler genellikle en uzun yaşam süresine sahip olan köpeklerdir. Sık sık tüyleri dökülen bu köpeklerin en sevdikleri mevsim kış aylarıdır. Ancak genellikle tüm mevsimleri severler. Kış aylarını daha çok sevmelerinin nedeni ise soğuğa karşı son derece dayanıklı olmalarıdır. Küçük yaşlarda alınıp eğitilen bu köpeklerin burun delikleri de oldukça küçüktür ve boyunlarında bir adet yeleleri vardır. Daha çok açık renge sahip olan bu köpekler, bahçe ortamlarında daha iyi bakılan köpeklerdir.

Mastiff Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Mastiff köpek eğitimi en zor verilen eğitim süreçlerinden bir tanesidir. İtaatkar olma açısından özgürlüklerine biraz daha fazla düşkün olan Mastiff köpeklerine karşı her zaman sabırlı olmak gerekiyor. Aksi takdirde, eğitim süreci uzayabilir ve çok daha zor bir hâl alabilir. Köpeğinizi dilediğiniz kıvama getirebilmek için her zaman en iyi olan şey alanında bir uzmana başvurmak ve eğitimi bir uzmandan almaktır. Benzer içerik için tıklayınız.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı