Merak Edilen Fransız Mastiff Köpek Eğitimi

Contact Us

Siyah gölgeli, kahverengi ve sarımsı renk tonlarına sahip olan ve oldukça asil ve somurtkan bir yüze sahip olan Fransız Mastiff köpeklerinin çıkış yeri Fransa’dır. Kökeni çok eski zamanlara dayanır ve daha çok avcı ve sirk hayvanı olarak kullanılır. İyi bir dövüşçü olan bu köpekler Fransız Mastiff köpek eğitimi sonrasında daha iyi bir dövüşçü ve avcı durumuna gelebilir. Orijinal işlevleri arasında ise daha çok domuz ve ayı avına çıkmak yer alıyor. Yaklaşık olarak 8 ile 10 yıl yaşayabilen Fransız Mastiff köpekler, savunma gücü sağlam olduğundan polis köpeği olarak da tercih edilir.

Fransız Mastiff Köpekleri En İyi Bilinen Cinslerdir

En iyi bilinen cinsler içerisinde yer alan Fransız Mastiff köpekleri, 200 yıldır popüler olmaya devam ediyor. Fransız Mastiff köpek eğitimi, görkemli görünüşleri ve benzersiz heybetleri ele alınarak verilen bir eğitimdir. Karakterleri oldukça güçlü olan bu köpekleri eğitirken, üzerlerinde otorite kurmak biraz zor olsa da, oldukça önemlidir. Sahipleri ya da eğitmenleri bu köpekler üzerinde otoriter bir şekilde eğitim vererek daha verimli sonuçlar elde etmeyi hedeflerler. Aynı zamanda bu köpekler eğitilirken, cilt yapılarının gevşek olması ve biraz da tembelliğe meyilli olmaları da göz önüne alınır.

Fransız Mastiff Köpekler Nasıl Eğitilir?

Fransız Mastiff köpek eğitimi nazik ve sakin bir şekilde geçirilmesi gereken bir süreçtir. Fransız Mastiff köpekler, çok akıllı ve kolay öğrenen köpeklerdir. Ancak bazen tembellik yapmak istediklerinde, öğretme zor bir hal alabilir. Bu nedenle sabretmek ve özverili bir şekilde eğitimi devam ettirmek, güzel sonuçları da beraberinde getirecektir. Bu köpek cinsine karşı nazik davrandığınız takdirde, her şeyi öğrenmesi çok daha kolay olacaktır.

Benzer içerikler için tıklayınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı