fbpx

Maltese Terrier Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Contact Us
Köpek Eğitimin Püf Noktaları

Terrier familyasına ait olan ve beyaz pamuklu tüyleri ile dikkatleri üzerine toplamaya devam eden Maltese Terrier köpekleri özel olarak Maltese Terrier köpek eğitimi verilerek eğitilen cinslerdir. Küçük ırklar içerisinde yer alan Maltese Terrier köpeklerinin en dikkat çeken yanı beyaz ve pamuklu tüylere sahip olmasıdır. Aynı zamanda kucak köpeği olarak da bilinen bu köpekler, bir filozof türüne aittir. Çok eski zamanlardan bu yana neslinin sürmesini sağlayan Maltese Terrier köpekleri, iki farklı küçük köpek cinsinin çiftleşmesiyle meydana gelen köpeklerdir. Sağlam yapıları vardır ve tüyleri neredeyse ipek gibi yumuşaktır.

Maltese Terrier Köpeklerinin Özellikleri Nelerdir?

Genelde beyaz tüyleri olan Maltese Terrier köpekleri, kolayca taranırlar ve kolaylıkla bakımı yapılan köpeklerdir. Maltese Terrier köpek eğitimi verilerek eğitilen bu köpekler, 2 haftada bir taranması gereken bir tüy yapısına sahiptir. Aksi takdirde tüylerde dökülme ve bitlenme gibi problemler yaşanabilir. Aynı zamanda Maltese Terrier cinsi köpeklerin kuyrukları da çok kısadır. Koku alma duyuları da son derece gelişmiş olan bu köpekler, bazen insanlara göre daha keskin ve derin kokuları algılayabilirler. Sahiplerine karşı son derece sadık olan Maltese Terrier köpekleri, bazen kıskançlık yaparak sahiplerine karşı çok koruyucu bir şekilde yaklaşabilirler.

Maltese Terrier Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Maltese Terrier köpek eğitimi alanında en kolay verilen süreçlerden bir tanesidir. Maltese Terrier köpekleri evlerde ve apartman dairelerinde de beslenmeye son derece uygun olan köpeklerdir. Bu nedenle en fazla sahiplenilen cinsler içerisinde yer alıyor. Oyun oynamayı ve sosyal ortamları da seven bu köpekler için tuvalet eğitimi ve itaat eğitimleri oldukça kolay ve hızlı bir şekilde verilir. Eğitim sonrasında daha uysal ve sadık hale gelirler.

Benzer içerik için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı