fbpx

Maltese Terrier Bakım ve Eğitimi

Contact Us
Beylikdüzü Köpek Eğitim Merkezi ve Köpek Oteli

Küçük ırkların eğitiminin büyük ırklara oranla daha zor olduğu söylenir. Bu ön yargıyı Maltese Terrier cinsi için bir kenara koyabiliriz. Çünkü köpek eğitimi Maltese Terrier cinsi köpeklere kolaylıkla uygulanabiliyor.

Maltese Terrier, oyuncak boyut dediğimiz 20 – 25 cm yüksekliğinde ve 3 – 4 kg ağırlığında bir canlı. Diğer canlılarla kolaylıkla anlaşır ve iletişim kurar. Genel olarak istekli, korkusuz ve sosyal bir karaktere sahiptir. Genel önyargıların aksine sebepsiz havlama huyu yoktur. Şüpheli bir durum gördüklerinde ise havlamaktan çekinmezler. Dolayısıyla kendileri için iyi bir gözlemci de denebilir.

Evde Maltese Terrier Bakımı

Maltese Terrier’in küçük bir köpek cinsi olduğunu söyledik. Köpek eğitimi Maltese Terrier için sıkıntılı bir süreç değildir dedik. Fakat, bu onları ev yaşantısına uygun köpekler haline getirmez. Bahçe yaşamına uygun köpeklerdir. Çok kolay tuvalet eğitimi alır ve benimserler. Uygun şekilde eğitildiklerinde son derece uysal bir yapıya bürünür ve sahiplerine tamamen itaat ederler. Hatta sahipleri ile yabancıları birbirinden ayırabilirler.

Ev yaşantısına uygun olmaması, bahçede kendi kendine bakabilmesi, bakımı konusunda yalnızca göz çevresindeki tüylerin kısaltılmasının gerekmesi gibi konular, Maltese Terrier cinsini ilk kez köpek besleyecek kişiler için uygun bir ırk haline getirir. Son derece uyumlu olması, sahibine sıkıntı çıkarmaması, problem olmadıkça havlamaması ve sevecen yönü onu harika bir dost ve arkadaş haline getirir.

Maltese Terrier Eğitimi

Maltese Terrier hassas ve neşeli bir ırktır. Bu sebeple iş eğitimine gelince sert bir programdan kaçınılmalıdır. Sert bir dil yerine cesaret verici konuşmalar yapmak, dostunuzun eğitimini kolaylaştırır. Zaten uysal bir tür olduğu için, cesaret verici bir eğitim onu tamamen itaatkar bir hale getirecektir.

Köpek eğitimi Maltese Terrier ırkı için sorun yaratacak bir süreç olmasa da, ilk köpek deneyimi olanlar için profesyonel bir destekle daha rahat hale gelebilir. Bu konuda eğer evde eğitim vermek istiyorsanız eğitmenlerimizden danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz. Veya dostunuzu okulumuza bırakabilir, kısa sürede yavru eğitimi ve temel itaat eğitimini tamamlamasını sağlayabilirsiniz.

Benzer içerikler için diğer yazımızı okuyabilirsiniz. 

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı