fbpx

Köpeklerde Numara Eğitimi

Contact Us
aktor-kopek-egitimi-istanbul

Pati Ver Komutu:
Avcunuzun içine köpeğinizin sevdiği bir yiyeceği küçük bir parça alıp parmaklarınızı sıkıca kapatın. Köpeğinize otur komutunu verin ve içinde ödül olan kapalı avucunuzu köpeğinize doğru uzatıp koklamasını sağlayın. Köpeğiniz avucunuzun içindeki ödüle ulaşmak için patisini uzattığında diğer elinizde tuttuğunuz clickera basın ve anında avucunuzdaki ödülü verin. Bunu beş, on kez arka arkaya devam edin. Belli bir süre sonra köpeğiniz elinizi uzattığınızda size patisini uzatacaktır.

Uslu Köpek
Köpeğinize otur komutu verin elinizde tuttuğunuz bir parça ödülü kafasının biraz uzağında üstünde tutun. Köpeğiniz ödüle ulaşmak için ön patileriyle elinize uzandığında clickera basın ve ödülü verin. Bunu hareketi 10-15 kez aynı şekilde tekrarlayın. Köpeğiniz patilerini size doğru uzattığında ödülün geleceğini anladıysa o şekilde durma süresini uzatmak için elinizdeki ödülü ön patileri havadayken birkaç saniye dişlemesine izin verin. İlklerde denge kurmakta zorlanacağı için elinizle göğsünden destek vererek ona yardımcı olabilirsiniz. Köpeğiniz kolaylıkla istediğiniz şekli almaya başladığında komutu adlandırın ”uslu ol” ya da tercih etmek isteyeceğiniz bir kelimeyi söyledikten sonra harekete teşvik edin ve hareketi doğru yaptığında her defasında clickera basıp ödüllendirin.

Geri Git
Köpeğiniz dört ayağının üzerindeyken ona doğru birkaç adım yürüyün ve bir iki adım bile geri gitse clickera basıp ödüllendirin. Birkaç tekrardan sonra daha fazla geri adım atmasına teşvik edin ve hareketi ‘’geri‘’ komutu verdikten sonra ödüllendirin. Her defasında daha az ona doğru adım atmaya çalışın ve onun kendi geliştirdiği refleksle geri komutu verdiğinizde geri gitmesini bekleyin. Bu komutu çalışırken dar bir koridor tercih etmeniz köpeğinizin geri gitmeyi öğrenmesini kolaylaştıracaktır

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı