fbpx

Köpekler Tuvalet Eğitimine Nasıl Alıştırılmalıdır?

Contact Us
Sultangazi Köpek Eğitim Merkezi Ve Köpek Oteli

Köpek sahipleri tarafından en fazla karşılaşılan sorunlardan biri de tuvalet sorunudur. Köpeklerde tuvalet önemli bir problemdir ancak eğitimler ile rahat bir şekle çözülebilmektedir. Eğitim merkezinde hizmet veren bir firma olarak köpeklerin tuvalet eğitimi alması konusunda ve bu ihtiyaçlarını kolay bir şekilde gidermesinde etkili olmaktayız.

Köpeklerin tuvalete alıştırılmasını belirli adımları izleyerek sağlamaktayız. Bunun için öncelikle köpeğin kendini hem güvende hem de rahat hissedeceği bir alan hazırlamaktayız. Daha sonra ise köpeğin tuvaletinin bu alana yapmasını sağlarız. Zamanla köpek alışır ve tuvaletini söylenen yere yapar. Tuvalet pedi kullanımı bu noktada çok etkili olabilmektedir. Tuvalet pedleri gittikçe azaltılarak kullanılarak zamanla sıfıra indirilir. Böylece köpeğin tuvalet sorunu giderilmiş olur.

 

Köpeklerde Ödül Yöntemi İle Tuvalet Alışkanlığı

 

Köpek eğitimleri konusunda profesyonel bir şekilde çalışmakta olan firmamız, bu doğrultuda tuvalet alışkanlığı da kazandırmaktadır. Bunun için köpeklere ödül verme yöntemi çok etkili olabilir. Eğitim merkezimizde köpeklere, tuvalet alışkanlığı kazandırılana kadar ödül verilebilmektedir. Merkezimizde bu sayede hem hızlı hem de rahat bir şekilde tuvalet eğitimi verilir ve bu bir alışkanlık haline getirilir. Köpekler eğitimi aldıktan ve tuvalet alışkanlığı edindikten sonra bir anda ödül vermeyi kesmek doğru olmaz. Bu nedenle de eğitim süresi boyunca, ödüller yavaşça azaltılır.

 

 

Tuvalet Eğitiminde Övgünün Önemi

 

Tuvalet eğitimi alan köpekler belirli bir süre boyunca ödüllendirilir. Bunun yanı sıra firmamız köpekleri överek de çalışır. Yani köpeklere yapılan övgü de etkili olmaktadır. Alışkanlık kazandırıldıktan sonra da övgü devam etmelidir. Çünkü bu köpekler tarafından olumlu karşılanır ve tuvalet alışkanlığı pekişir. Eğitim merkezimiz ile bu alışkanlığı en iyi şekilde kazandırmaktayız. Merkezimiz etkili metotlar ile köpeklerin tuvalet eğitimini sağlar.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı