fbpx

Köpekler Nasıl Ödüllendirilmeli?

Contact Us
Köpekler Nasıl Ödüllendirilmeli?

Köpeklerin bakımı ve eğitimi oldukça özen gerektiren işlerdir. Bu işler yapılırken farklı teknikler tercih edilebilir ve istenilen şekilde eğitim verilebilir. Köpeklere bir alışkanlık kazandırmanın veya herhangi bir konuda eğitim vermenin en etkili yolarından biri de ödüllendirme yöntemidir. Köpeğin yaptığı olumlu bir davranışta mama ve benzeri şeyler ile ödüllendirilmesi çok faydalı olmaktadır. Bu ödüllendirme sonucunda köpek, yaptığının iyi bir hareket olduğunu kavrar ve bir daha yapar. Böylece bir süre sonra da alışkanlık haline getirir. Bu ödüllendirme hem köpeğin günlük hayatında hem de köpek eğitimlerinde çok işe yaramaktadır. Ödüllendirme yöntemi mama ile çok etkili bir şekilde kullanılabilir.

 

Köpekleri Oyun Oynama İle Ödüllendirme

 

Köpeklerin mama ve benzeri şeyler ile ödüllendirilmesini sağlayan firmamız, bu sayede eğitimin daha etkili olmasını sağlar ve aynı zamanda daha kısa sürede eğitimi tamamlar. Bunun yanı sıra oyunlar da etkili bir ödül olarak kullandığımız şeylerden biridir. Köpekler, oyun oynamayı çok seven hayvanlardır. Bu nedenle de olumlu davranışlarında köpekler ile oyun da oynamaktayız. Bu da eğitimde çok yararlı olmaktadır ve tercih edilebilecek ödüller arasında yer almaktadır. Köpeklerin ödüllendirilmesi ile daha verimli eğitim süreçleri geçirmekteyiz. Bu ödüller, günlük yaşamda da kullanılarak köpeklerin alışkanlıklarını pekiştirmeleri sağlanabilir. Firmamız tarafından ödüllendirme çok fazla kullanılır.

 

 

Köpeklerde Basit Ama Etkili Övgü Yöntemi

 

Köpeklerin eğitiminde kullanılan ödüllerin yanı sıra övgü de etkili bir yöntem olarak tarafımızca kullanılır. Köpekler iyi bir davranışta bulunduğu zaman onları övmekteyiz. Övgü sözcükleri köpekler üzerinde etkilidir. Aynı zamanda sarılma ya da pati tutma da bu kategoridedir. Bir öpücük de köpekler için ödüldür. Bu ve benzeri ödüller ile köpek eğitimlerini hem daha iyi vermekteyiz hem de köpeklerin sevgiyle eğitilmesini sağlarız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı