Köpekler Nasıl Eğitilir?

Contact Us

Köpeklerin eğitimi için çeşitli yöntemler ve metotlar bulunur. Fakat bu eğitim yöntemlerinin her biri aynı etkiyi göstermez. Baskı ve zorbalığa dayalı eğitimler köpekler üzerinde olumsuz etkiler bırakır ve saldırganlığa yol açar. Bu nedenle de eğitimlerin sevgi ve dostluğa dayalı olması sağlanır. Köpeklere eğitim veren bir firma olarak sevgi bağı kurmaya çok dikkat ederiz. Köpeklerin her zaman eğlenmesi ve bu şekilde eğitilmesini sağlarız. Eğitim yöntemi olarak olumlu yaklaşım sunan teknikleri tercih etmekteyiz. Köpekleri eğitirken onlara ödüller veririz.

 

Eğitimde dikkat ettiğimiz bazı unsurlar bulunmaktadır. İstekli eğitim bunların başında gelmektedir. Yani köpeklerinize herhangi bir şey yaptırırken, onun bu konuda istekli olmasını sağlarız. Bunu da köpeklere vermiş olduğumuz ödüller sayesinde başarmaktayız. Aynı zamanda oyunlar oynatarak eğlenceli bir şekilde vermiş olduğumuz eğitimlerin de etkisi büyüktür. Eğitimde basitlik de önem verdiğimiz unsurlar arasında yer almaktadır. Köpeklerinize eğitim verirken karmaşık yöntemler yerine daha basit şeyleri tercih ederiz. Böylece eğitim süreci kısa süre içinde tamamlanabilmektedir.

 

Köpek Eğitiminde Aşamalar Nasıl Gerçekleşir?

 

Köpek eğitim hizmetlerimiz, aşamalı bir şekilde verilir. Yani eğitime önce temel konulardan başlanır. Tuvalet alışkanlığı, beslenme saati düzeni ve basit komutlar ile temel eğitim verilir. Daha sonra ise eğitim düzeyi artırılır ve daha geniş çaplı eğitimler verilir. Böylece vermiş olduğumuz eğitimler hem daha etkili olur hem de köpek tarafından daha çabuk bir şekilde uygulanır.

 

Her Köpeğe Aynı Eğitim Mi Verilmektedir?

 

Köpekler için sağladığımız eğitim hizmetleri kapsamında birbirinden değişik yöntemler tercih edebilmekteyiz. Köpeklerin cinsine göre, verilen eğitimin süresi ve yoğunluğu değişebilmektedir. Bunun sebebi bazı köpek cinslerinin daha yaramaz ve inatçı olmasıdır. Firmamız bu doğrultuda her köpeğe özel eğitim teknikleri uygular.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı