fbpx

Köpekler Nasıl Cezalandırılmalı?

Contact Us
Köpekler Nasıl Cezalandırılmalı?

Köpekler olumlu davranışlarda bulunduğu zaman birtakım ödüller verilmektedir ve köpekler övülmektedir. Bu ödül ve övgüler ile de köpeklerin sürekli olarak bu olumlu davranışları tekrar etmesi ve alışkanlık haline getirmesi amaçlanır. Ancak bazen köpekler olumsuz davranışlarda da bulunabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise ceza yöntemi uygulanmaktadır.

 

Köpek eğitim merkezleri ile hizmet vermekte olan firmamız, bu hizmetler ile köpeklerin ne gibi ceza ve ödüller alması gerektiğini de göstermektedir. Köpek sahiplerinin ceza olarak kesinlikle ağır ve zarar verici yöntemler kullanmaması gerekir. Çünkü bu gibi durumlarda köpek korkacaktır ve kötü etkilenecektir. Köpek eğitim merkezi olarak ilgisizlik cezası gibi cezaları uygun görmekteyiz. Köpekler kötü bir şey yaptığı zaman, bir süre ona ilgi göstermemek gibi bir ceza verilebilir. Bu ceza yöntemimiz köpeğe, yaptığının kötü bir davranış olduğunu göstermektedir. Köpek bu cezadan sonra aynı hareketi yapmayı zamanla bırakır.

 

Köpekler İçin Yumuşak Ceza Yöntemleri

 

Köpekler, yapmaması gereken bir şey yaptığında ona ilgi göstermeyerek ceza vermek hem etkili hem de yumuşak bir yöntemdir. Bununla birlikte tavsiye ettiğimiz cezalardan biri de çok kısa bir süre için oyuncağının alınmasıdır. Köpeğin oyuncağını kısa süre için almak da yumuşak ama çok etkili olan ceza yöntemlerimiz arasında yer alır. Onunla bir süre oyun oynamayarak yaptığının kötü bir şey olduğu göstermek mümkündür.

 

 

Köpeklerin Ceza Süreleri Ne Kadar Olmalıdır?

 

Köpeklerin cezalandırmasını hafif yöntemler ile yapan firmamız, bu cezaları fazla uzatmaz. Ceza süreleri kısa tutulmalıdır. Özellikle yavru köpeklerde çok kısa sürede olmalıdır. Köpekler aynı olumsuz davranışı yinelemeye devam ederse ceza süresi de biraz uzatılabilmektedir. Köpek eğitim merkezi firması olarak bu ceza yöntemlerini uygularız ve herkesin uygulamasını da tavsiye etmekteyiz.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı