Köpek Eğitmeni Merkezinde Uygulanan Dersler

Contact Us
istanbul köpek eğitimcisi

Günümüzde artık birçok köpek eğitmeni merkezi bulunmaktadır. Bunun nedeni köpek sahiplerinin profesyonel kişiler tarafından köpeklerini eğitmek istemeleridir. Bu merkezlerde en yaygın olarak köpek itaat eğitimleri yapılır. Bu eğitim itaat eğitiminin ilki ve en önemlisidir.  İtaat eğitimleri de ikiye ayrılır; sevk tasmalı itaat eğitimi ve sevk tasmasız itaat eğitimi. Köpeğin diğer eğitimleri alması için temel itaat eğitimini başarı ile tamamlaması gerekir. Irkı ne olursa olsun köpeğin temel itaat eğitimini alması gerekir. Bu eğitim köpeğinizin temel itaat komutlarını öğrenmesinin yanı sıra, sizinle de daha çok uyumlu yaşamasını sağlar. Bu eğitim sayesinde köpeğinizin algısı daha çok açılır ve isteklerinizi daha net bir şekilde anlar.

Temel itaat eğitimi sayesinde köpeğinizle birlikte yaşam standardınızı üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Bu eğitim sevk kayışı ile verilen bir eğitim sistemidir. Bu sayede köpeğiniz tam anlamıyla sizin kontrolünüzde ve sizin otoritenizi kayıtsız şartsız kabul eder. Genellikle köpekler, ev içinde sahiplerini dinlemekte zorluk çekmezler. Ancak dışarıda, tamamen farklı bir karaktere bürünebilir ve çevreden etkilenerek sizi hiç dinlemeyebilir. Temel itaat eğitimi bu sıkıntılı durumun ortadan kalkmasını sağlar.

Köpek Eğitimi Merkezinin Verdiği Eğitimler

Köpek eğitmeni merkezi farklı eğitimler de vermektedir. Bunlar; yavru köpek uyum eğitimi, davranış problemleri çözümü, tuvalet eğitimi, koruma eğitimleridir. Yavru köpek eğitimi, köpek doğduğu andan itibaren başlaması çok önemlidir. Yavru bir köpeğin eğitimi doğduğu günden itibaren beslenme ve kendini savunmayı öğrenerek başlar. Yanında yaşayacağı ailenin yanına gitmeden önce ortamı benimseyip sosyalleşmesi için onun yetiştirilip eğitim alması gerekir.

Davranış bozukluğu eğitimi ise, ileriki zamanlarda köpeğiniz büyürken oluşan davranış bozukluklarını gidermek için yapılır. Köpek yavru iken bu davranış bozuklukları köpek sahibi tarafından fark edilmez. Davranış bozukluğu köpeğinizin diğer canlılarla olan uyumudur. Köpeğiniz sosyalleşme aşamasını bitirmişse sık görünen davranış bozuklukları görülebilir bunları gidermek için bu eğitimi uygulatabilirsiniz.

İnternete kayıtlı şu anda 136 köpek eğitmeni merkezi vardır. İsteğinize, ilinize göre çok farklı seçenekler bulabilirsiniz.

Benzer içerikler için tıklayınız.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı