Köpek Eğitiminin Püf Noktaları

Contact Us

Köpek eğitimi hususunda bilmeniz gereken konular minik dostunuz ile keyifli bir arkadaşlık kurabilmeniz için faydalı olacaktır. Köpek eğitiminin püf noktaları içerisinde ilk olarak söyleyebileceğimiz onu çok sevin şeklinde olacaktır. Köpekler diğer tüm canlılar gibi en iyi sevgiyle eğitilebilirler. Bu nedenle kesinlikle eğitim esnasında kızmak, vurmak gibi davranışlar göstermeyin. Köpeğinize en iyi eğitimi verebilmeniz için kuralları sizin koyduğunuzu ve kararları sizin vereceğinizi bilmesini sağlayın. Komutlarınızda kesin ve net olun. Örneğin evde yapmasını istemediğiniz bir şey yaptığında hayır dediğinizde hala yapmak istiyor ve üzgün bakışlar ile yalvarıyorsa evet demeyin kesinlikle hayır demeye devam ederek kararlı olun.

Köpek Eğitiminde Bilmeniz Gerekenler

Köpek eğitiminin püf noktaları konusunda bilmeniz gereken konulardan biri de ödül mekanizmasıdır. Köpeğiniz komutlarınıza uyup söz dinlediğinde ona ödül olarak her seferinde ödül maması verirseniz köpeğinizi rüşvete alıştırırsınız. Her seferinde mama vermenizi bekler ve vermediğinizde hırçınlaşabilir. Köpek eğitimi uzmanlık isteyen bir alandır. Bu nedenle bizler verdiğimiz eğitimlerde çeşitli eğitim komutlarını kullanarak köpeklerinizin daha sosyal canlılar hale gelmesine yardımcı oluyoruz. Eğer köpeklerinize gereken komutları nasıl öğreteceğinizi bilmiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Köpek Eğitiminin En Önemli Noktaları

Köpek eğitiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de tasmaya alışması olmalıdır. Köpek eğitiminin püf noktaları arasında en önemli hususlardan biri de tasmadır. Gerekli zamanlarda tasmanın takılması gerektiğini bilmelidir. Bu nedenle yavru iken zorlamadan çok bol ya da çok dar olmayan bir tasmayı oyun ve eğlence ile takıp özellikle dışarı çıkarken takmak zorunda olduğunuzu anlamasını sağlamalısınız. Köpek eğitim merkezinde tuvalet, beslenme alışkanlıklarının yanında tasma eğitimlerini de titizlikle veriyoruz. Böylece köpekleriniz dışarıya çıktığınızda sizleri zor durumda bırakacak davranış kalıpları sergilemiyorlar.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı