fbpx

Köpek Eğitiminde Şiddet Doğru Bir Şey Midir?

Contact Us
Esenler Köpek Eğitim Merkezi ve Köpek Oteli

Köpeklerin eğitiminde herkes tarafından farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Ancak bu yöntemler her zaman doğru diye bir durun söz konusu değildir. Firmamız tarafından köpekler için eğitim merkezleri kurulmuştur ve bu merkezlerde en etkili eğitim tekniklerini uygulamaktayız. Genel olarak eğitimlerimizde pozitif yaklaşım sergileriz bu sayede de kesin sonuçlar almaktayız.

Eğitim sırasında en tavsiye etmediğimiz davranış ise şiddettir. Köpeklerin eğitiminde kesinlikle şiddet ve benzeri olmaması gerekir. Bu durum hem çok kötüdür hem de köpeklere ciddi problemlere yol açar. Şiddet kesinlikle bir eğitim yolu olarak tercih edilemez. Bunun tam tersi olarak ödül ve sevgiye dayalı olan eğitimi tercih etmekteyiz. Böylece en etkili yolları izleyerek köpeklerin başarılı ve iyi bir eğitim süreci geçirmesini sağlarız.

Şiddetin Köpekler Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Köpeklerin eğitiminde hiçbir zaman şiddete başvurulamaz. Bu her şeyden önce bir suçtur. Köpek eğitim merkezleri ile hizmet veren firmamız, şiddeti hiçbir zaman tasvip etmemektedir. Köpeklere şiddetin ise tamamen karşısında olmaktayız. Eğitimlerimizde de her zaman en olumlu ve iyi yöntemleri kullanırız. Köpeklere ödüller veririz ve onlara övgü sözcükleri söyleriz. Bu sayede de eğitimlerimiz hem daha fazla işe yarar hem de ideal eğitim şekli olmaktadır. Şiddet köpekler üzerinde olumsuz etkiler bırakır. Köpeklerin daha saldırgan tavırlı olmasına neden olur. Komutlara uymamasına ve korku dolu olmasına neden olur.

 

Köpeklere Olumlu Yaklaşım

Firmamız pek çok köpek eğitim merkezi ile farklı cinste köpeklere hizmet vermektedir. Şiddete tamamen karşı olan eğitim merkezlerimizde olumlu yaklaşımlar ile pozitif eğitim sunarız. Bütün eğitimlerimiz aynı özen ve önem ile verilir. Eğitim merkezlerimizde şiddete herhangi bir şekilde rastlanmaz ve her zaman olumlu teknikler kullanırız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı