fbpx

Köpek Eğitimi Toypoodle Cinsi İçin Nasıl Olmalı?

Contact Us
toy-poodle

Köpek eğitimi Toypoodle cinsi köpekler için erken yaşta eğitime başlanması önemlidir.  Süs köpeği olarak da adlandırılan Toypoodle’lar küçük ve son derece sevimlidir. Ev yaşamını en çok seven köpek grubu olarak bilinirler. Bir evin bahçesinde insanlara yakın olarak yaşamayı tercih ederler. Duygusallardır. Profesyonel bir eğitimle sizinle yaşamaya uygun hale gelebilirler. Ayrıca bu eğitimler köpeğinizle yakın arkadaşlık kurmanıza da yardımcı olur. Köpek eğitimi Toypoodle cinsi köpeğiniz ile sağlıklı bir ilişki kurarak aynı dilden konuşmanıza yardımcı olur.

Toypoodle Cinsi Köpeklerin Özellikleri

Toypoodle cinsi köpekler sevimli görünümleriyle insanlara kendilerini kolay sevdiren bir türdür. Kıvırcık gür tüylere sahiptir ve bu tüyler çabuk uzar. Bu da ayda bir tıraş edilmesini gerektirir. Hatta bu tür köpeklere özgü bir tıraş stili bile vardır. Bu uzun tüyler dolayısıyla köpeğiniz çabuk kirlenir, düzenli banyo yaptırılması gerekir. Ancak bunlara rağmen bu cins köpeklerin tüyleri diğer köpeklere oranla çok dökülmez.

Beyaz, kahverengi ve koyu turuncu renkte olabilirler, gözleri de koyu renklerdedir. Toypoodle cinsi köpeklerin diş bakımı çok önemlidir. Dişleri tartar oluşturmaya meyilli olduğundan düzenli olarak fırçalanmaya ihtiyaç duyar. Ayrıca düzenli olarak veterinere diş kontrolüne gitmeniz önerilir.

Hareketli yapısıyla yerinde duramayan bu cins köpekler oyun oynamayı çok sevdikleri için çocuklarınız için iyi birer oyun arkadaşıdır. Çok keskin dişleri olmasa da kızdıklarında ısırma huyları vardır, bu can yakıcı bir ısırma olmasa da çocukların korkmaması için oynatırken dikkat etmeniz gerekir. Sahiplerine çok bağlıdırlar. Doğru bir eğitimle bekçi köpek olabilirler.

Toypoodle Köpek Eğitimi

Toypoodle köpek eğitimine henüz yavruyken başlanması önemlidir. Bu cins köpeklerin ilk 6 ayda kavrama yetenekleri üst düzeydedir. Bu süre içerisinde verilen eğitimler büyüme dönemi içerisindeki davranışlarına etki edecektir. İlk 6 ayda yeme eğitiminin verilmesi köpeğinizin düzenli yeme alışkanlığı kazanmasına yardımcı olur. İtaat eğitimleri ve benzeri ileri eğitimler için profesyonel bir eğitmenden yardım alabilirsiniz.

Toypoodle köpekler hassas bir yapıya sahiptir, bu nedenle eğitimcinin şefkatli davranması eğitimin başarılı ile sonuçlanması için önemlidir.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı