fbpx

Köpek Eğitimi Pomeranian Cinsinde Nasıl Uygulanmalıdır?

Contact Us
Köpekler Nasıl Eğitilir?

Köpek eğitimi Pomeranian cinsi köpekler için zor olabilmektedir. İnatçı ve başına buyruk olabilen bu köpekleri eğitmek için mutlaka bir profesyonel eğiticiye danışmalısınız. Bu sayede yanlış yönlendirmelerden kaçınmış olursunuz. Profesyonel eğitimler sayesinde köpeklerin pek çok davranış problemi zamanla düzeltilmektedir.

Köpeğinize yiyecek, sevgi ve özel aktivite ödülü gibi sevebileceği şeylerle ödüllendirmeler yapılarak eğitim verilmesi onu söz dinlemeye alıştıracaktır. Köpek eğitimi Pomeranian ile köpeğinizle ortak bir dil üzerinden kolayca anlaşabilirsiniz.

Pomeranian Köpeklerin Özellikleri

Pomerian cinsi köpekler sempatik görünümleriyle insanların ilgisini çekmektedir. Dik kulakları ve sivri burunları, koyu renkli parlak gözleri ile son derece sevimlidirler. Bu nedenle onlara süs köpeği de denilmektedir.

Ilık havaların hâkim olduğu bölgelerde yaşamayı seven Pomeranianlar gür tüy yapılarından dolayı sıcak havalardan pek hoşlanmazlar. Ancak sevdikleri yerde oyun oynamayı çok severler. İnatçı bir yapıya sahip oldukları için yaptırmak istediğiniz şeyler konusunda asi davranarak sizi dinlemek istemeyebilirler. Yaşam süreleri 15 yaşına kadar olabilmektedir. Havlamayı çok severler ve sevmedikleri insanlara karşı sürekli havlarlar. Yemek konusunda seçicidirler. Uzmanlar kuru mama ile beslenmelerini tavsiye etmişlerdir.

Pomeranian Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi Pomeranian birçok eğitimin verilmesi ile tamamlanır. Bu eğitimler; tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, işaret dili eğitimi ve davranış eğitimi olarak adlandırılır. Bu cins köpekleri eğitmek, inatçı ve başına buyruk oldukları için zordur. Bu özellikleri eğitimde ekstra sabırlı olmayı gerektirir. Ancak tuvalet eğitimi konusunda bu durum söz konusu değildir.

Bir pomeranian cinsi köpek kısa sürede kolaylıkla tuvalet eğitimini tamamlayabilir. Havlamayı seven bu köpeklerin diğer insanlara rahatsızlık vermemesi amacıyla bu konuda bir profesyonel tarafından eğitilmesi önemlidir. Bu sayede köpeğiniz ne zaman havlaması gerektiğini öğrenerek iyi bir bekçi köpeği de olabilir.

Köpek Eğitimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek eğitimi her iki taraf için de eğlenceli olduğu sürece verimlidir. Bu nedenle moraliniz bozukken köpeğinizle çalışmayın. Köpeğinizi doğru bir şey yaptığında anında sevin ve ödüllendirin böylece o anki davranışı için ödül aldığının farkına varır. Eğitim süresince istikrarlı ve sabırlı olun.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı