fbpx

Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Contact Us
Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Evinizde veya bahçenizde sevimli bir dost ile arkadaşlık etmek istiyorsanız ona iyi bir eğitim vermeniz gerekir. Köpek bakacak olan kişilerin ilk sorusu köpek eğitimi nasıl yapılır? olacaktır. Çünkü köpeğin doğru davranışları öğrenebilmesi için iyi bir eğitim şarttır. Köpeğin eğitimi için öncelikle onunla bir sevgi bağı kurup iletişim kurmalısınız. İlk eğitimi beslenme ve tuvalet ihtiyacı olmalıdır. Öğün saatlerinde doğru beslenmeyi öğretmelisiniz. Besinleri yalnızca öğün saatlerinde vermelisiniz. Tuvalet eğitimini eğer küçük yavru ise önce evde öğretip sonra dışarıda yapmaya alıştırabilirsiniz. Evde tuvalet eğitimi için pedleri kullanabilirsiniz. Odasının belirli noktalarına pedler sererek öğretmeye başlayın.

Köpek Eğitimi Dikkat Edilen Konular

Köpek eğitimi nasıl yapılır? konusunda en önemli hususlardan biri komutlara uyması ve söz dinlemesidir. Bu eğitimin en önemli aşamasıdır. Köpeğinize hayır, dur, gel, otur gibi komutları öğretmelisiniz. Bunun için onunla konuşun, sizin kararlarınızın geçerli olduğunu öğretin ve kararlarınızda kesin ve net olun. Hayır dediğiniz bir konuyu üzüldü diye yaparsanız karar mekanizması köpeğiniz olur. Bu durumda ona hiçbir şey öğretemezsiniz. Bu nedenle kararlı olarak komutlara uymasını sağlayın. Komutlara uyup söz dinlediğinde aferin kızım oğlum şeklinde konuşup ona sarılarak çok sevindiğinizi ifade edin. Köpek eğitimlerimiz esnasında alanında uzman köpek eğiticileri ile çalışıyoruz. Bu nedenle kendiniz eğitim vermekte zorlandığınız daha ileri eğitim aşamalarında merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

 

Köpek Eğitiminin Önemi

Köpek eğitimi küçük dostunuzla birlikte yaşayıp keyifli vakitler geçirebilmeniz için çok önemlidir. Hatta bazı durumlarda zor durumda kalmak istemiyorsanız ona iyi bir eğitim vermeli veya eğitim almasını sağlamalısınız. Zira köpeğiniz diğer hayvanlara veya insanlara nasıl davranacağını bilmezse sizi çok zor durumda bırakacak davranışlar göstererek sizi üzebilir. Köpek eğitimi nasıl yapılır? konusunu iyice öğrenerek onun için en doğru eğitimi vermelisiniz. Bu konuda yeteri kadar zamanınız yoksa ve köpekleriniz ile yeterince ilgilenemiyorsanız merkezimizin verdiği eğitim derslerinden yararlanabilirsiniz.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı