fbpx

Eğitilmesi En Kolay Cinsler Labrador’lar

Contact Us
Başakşehir Köpek Eğitim Merkezi ve Köpek Oteli

Hem zeki, hem de aile yaşantısına uygun bir köpek tavsiye edilmesi istendiğinde, akla gelen ırkların başında Labrador gelir. Birkaç cinsle beraber bu konuda Labrador’un eline su dökebilecek bir köpek ırkı bulunmuyor. Son derece zeki, nazik, arkadaş canlısı ve kuvvetli bir ırk. Peki köpek eğitimi Labrador cinsi için bir problem teşkil ediyor mu?

Aslında Labrador’lar, eğitim konusunda da en istekli ırkların başında geliyor. Geliştiği Newfoundland adasında balıkçıların yardımcısı olduğu günden bu yana, insanlara itaat etmekten ve onlardan komut almaktan hoşlanıyor. Aile yaşantısına uyum sağlayabilmesi adına verilecek eğitimlerin tamamını kolaylıkla benimsiyor ve komut almaktan hoşlanıyor.

Labrador Eğitimi Ne Zaman Başlamalı

Köpek eğitimi Labrador cinsi köpeklerde de, diğer ırklarda olduğu gibi küçük yaşlarda başlamalı. Tüm eğitmenlerin tavsiyesi bu yönde. Daha küçücük bir yavruyken bile eğitime son derece istekli bir ırk olmaları, eğitim verene devam etmesi için motivasyon sağlıyor. Ek olarak, uygun bir yavru eğitimi aldıkları zaman sadık, güvenilir, çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi anlaşabilen köpekler oluyorlar.

Labrador cinsi köpeklere temel itaat eğitiminin de erken yaşta verilmesinde fayda var. Büyüdükçe ağır ve kuvvetli köpekler haline geldikleri için, sırf sevecenlik için başkalarının kucağına atladıklarında onlara zarar verebiliyorlar. Bunun önüne geçmek ve tasmasız şekilde sahibinin yanında dolaştırabilmek için temel itaat eğitimini mümkün olduğunca erken vakitte verilmesinde fayda var.

Labrador Köpeğimi Nasıl Eğitebilirim

Her ne kadar Labrador cinsi köpekler zeki ve eğitime istekli bir ırk olsalar da, eğitimlerinde sabırlı, pozitif ve şiddet içermeyen bir yol izlenirse başarılı olabiliyorlar. Eğitim süresince sınırlarının kesin olarak çizilmesi, kesin kuralların koyulması ve ödül tabanlı bir sistem oluşturulması gerekiyor. Bu şekilde aile yaşantısına da, akla gelebilecek her türlü narkotik, arama-kurtarma, rehberlik gibi eğitimlere de pozitif yanıt veriyorlar.

Köpek eğitimi Labrador cinsi köpeklerin daha mutlu canlılar olmasına yardımcı oluyor. Fakat bu eğitimleri verirken kesinlikle doğru yolun izlenmesi gerekiyor. Evde eğitim konusunda danışmanlık hizmetimize başvurabilir, ya da yavrunuzu eğitmemiz için bize emanet edebilirsiniz.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı