fbpx

Köpek Eğitimi Kaç Aylıkken Başlar?

Contact Us
Köpek Eğitimi Kaç Aylıkken Başlar?

Yavru köpekler 2 aylık oluncaya kadar anneleriyle kalıp anne sütü almalı ve anne sevgisiyle büyümelidir. Elbette annenin olmaması gibi ekstra durumlar istisnadır. Ancak yavru köpek sahiplenecekseniz 8 ya da 10 haftalık olmalıdır. Köpek eğitimi kaç aylıkken başlar? Sorusunun yanıtı 2-3 aylıkken eğitim verilmelidir şeklinde olacaktır. Tıplı çocuklar gibi köpeklerde küçükken çok daha hızlı ve kolay öğrenirler. Minik dostunuzla iyi bir sevgi bağı kurar ve sizi dinlemesini öğretebilirseniz bundan sonrası çok daha kolay gelişecektir. Tüm canlılar gibi köpeklerinde en hassas olduğu şey sevgidir. Bu nedenle kesinlikle kızarak, döverek eğitim olmaz. Onunla konuşarak ödüllendirerek sevgiyle eğitim vermelisiniz.

Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Köpek eğitimi kaç aylıkken başlar? sorusunun ardından ilk sorulan soru köpek eğitimi nasıl yapılır olacaktır. Köpek eğimi ilk olarak beslenme ve tuvalet eğitimi ile başlayıp sonrasında doğru davranış eğitimi ve komut eğitimleri verilmelidir. Bu eğitimler sırasında karar mekanizmasının siz olduğunuzu ve söz dinlemesi gerektiğini öğretmelisiniz. Komutları ve doğru davranış şekillerini öğretirken kesinlikle kararlı olmalı hayır dediğiniz bir konuda üzüldü diye evet dememelisiniz. Yavru iken söz dinlemeyi ne kadar iyi öğretirseniz o kadar verimli bir eğitim almış olacaktır. Bu konuda profesyonel desteğe ihtiyaç duyduğunuz taktirde alanında uzman olan eğiticilerimiz sizlere destek vermektedir.

 

Köpek Eğitiminin Önemi Nedir?

Köpek eğitimi küçük dostunuz ile sağlıklı bir ilişki kurabilmeniz ve ömür boyu keyifli bir dostluk sürdürebilmeniz için çok mühimdir. Köpek eğitimi kaç aylıkken başlar? Sorusu ile başlayan eğitim süreci eğitimin önemini de bilerek eğitim vermeniz ile devam edecektir. Örneğin köpeğiniz ile dışarıya çıktığında bir başka hayvana veya insanlara zarar veren davranışlar sergilemesi sizi zor bir duruma sokar. Bu gibi durumlar yaşamamak ve mutlu bir arkadaşlık için eğitim önemlidir. Merkez olarak verdiğimiz eğitimlerde köpeklerinizin sosyal ilişkilerinin geliştirilmesine önem veriyoruz.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı