fbpx

Köpek Eğitiminin Golden Cinsi İçin Önemi

Contact Us
blog2

Köpek eğitimi golden cinsi için son derece önemlidir. ‘Köpek eğitimi nedir?’, ‘Neden ihtiyacımız vardır?’ gibi pek çok sorunun yanıtını merak ediyoruz. Köpekler tıpkı bizim gibi ilgiye ve sevgiye ihtiyacı olan canlılardır. Köpekler diğer hayvanlara kıyasla çok akıllı hayvanlardır. Kısa sürede pek çok komutu öğrenebilirler. Bazı köpek türleri uyuşturucu ve benzeri maddelerin tespit edilmesinde dahi kullanılabilmektedir. Golden cinsi köpekler için bu tarz eğitimler söz konusu olmasa da insanlarla iç içe yaşamak için verilen eğitimlere yatkındırlar. Bu eğitimlere başlama zamanı köpekten köpeğe değişkenlik gösterse de çoğu zaman en uygun zaman yavrunun 4 ile 6 aylık dönemidir.

Köpek sahipleri, köpekleriyle paylaştıkları yaşam alanındaki temel kuralları köpeklerine öğretebilirler. Eğitim almış bir köpek sizin belirlediğiniz sınırları aşmayacaktır, bu sayede köpeğiniz ile daha sağlıklı bir ilişki kurabilirsiniz. Köpek eğitimi vermeniz için köpeğin cinsi önemlidir. Golden cinsi köpekler arkadaş canlısı, hareketli ve insanlara kendini çok kolay sevdiren sevimli köpeklerdir. Zeki ve sosyal oldukları için golden cinsi köpekleri eğitmek kolaydır. Eğitim almış golden cinsi bir köpekle, ortak bir dil üzerinden kolaylıkla anlaşabilirsiniz.

Golden Cinsi Köpeklere Verilen Eğitimler

Köpeğinize pek çok eğitim verebilirsiniz. Bu eğitimlerin başında tuvalet eğitimi gelmektedir. Köpeğinizin tuvalet eğitimi almış olması, sizi hijyen sağlama konusunda zora sokmayarak ekstra yükümlülüklerden kurtaracaktır. Bir başka eğitim de itaat eğitimidir. Bu eğitim genellikle temel ve ileri itaat eğitimleri olarak ikiye ayrılır. Temel itaat eğitimleri; otur, yat, kalk gibi basit komutları öğretmekten ibarettir ve bu eğitimler tasmalı iken verilir. İleri itaat eğitimleri ise tasmasız olarak verilen daha fazla komutu içeren eğitimlerdir.

Golden köpek eğitimi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta eğitimlere erken yaşlardan itibaren başlanmasıdır. Tıpkı insanlar gibi köpeklerin de kazandıkları alışkanlıkları ilerleyen yaşlarda değiştirmek zordur. Ayrıca golden köpek eğitimlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da işinde uzman eğitmenlerden destek almanız gerektiğidir. İşinde uzman bir eğitmen köpeği kırmadan, incitmeden ona gereken eğitimleri vermenize yardımcı olacaktır. Köpek eğitimi golden köpeğinizle kolay iletişim kurarak onun en yakın arkadaşı olabilirsiniz.

Benzer içerik için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı