fbpx

Eğitimcilerin Köpekler İçin Aldığı Referans Noktası

Contact Us
eğitim alan köpekler

Bir köpeğin eğitimi hakkında bir makale yazılacağı zaman, köpeğin eğitilebilirlik seviyesinin bir referans noktası olması gerekir. İşte bu referans noktasında Alman Çoban Köpeği bulunur. Kendisini Alman Kurdu olarak tanıdığımız bu ırk, insanlar ve eğitimciler için mükemmele en yakın ırk kabul edilir. Tahmin edildiği gibi köpek eğitimi Alman Çoban Köpeği için keyifli bir görevdir.

Dünyada en çok destek alınan köpek ırkı Alman Çoban Köpeğidir. Eğitim konusunda çok esnek olmaları bunun ilk sebebidir. Bunun yanında bağlı ve itaatkar olmaları, insanların onlar ile güçlü bağlar kurmasını sağlar. Cesur ve koruyucu yapıları da onların çoban, bekçi, rehber, izci ve daha birçok konuda kullanılmalarının önünü açar.

Alman Çoban Köpeği Eğitimi Kolaydır

Kolay eğitilebilen köpekler listesi yapılsa, Alman Çoban köpeği bu listede başa oynar. Köpek eğitimi Alman Çoban Köpeği için zevkli bir aktivite olarak karşılanır. Öğrenmeye çok istekli olurlar. Çok da yeteneklidirler. Zeki ve çok akıllı hayvanlardır. Bu sebeple eğitimleri kolayca kavrar ve uygulamaya koyarlar.

Alman Çoban Köpeği sahibinin sesine duyarlıdır. Hareket bir kere gösterildiği zaman daha sonra seslenerek de komut verilmesi kolaydır. Korkusuz olmaları, onları köpek sporları için uygun birer aday haline getirir. Çok iyi gözlemcilerdir, dolayısıyla kolluk kuvvetlerinde de kullanılırlar.

Bir Aile İçin En Güvenilir Bekçi

Aile köpeği olmaya çok uygun köpeklerdir. Apartman dairelerinde yaşayabilirler fakat bahçe ortamında daha mutlu olurlar. Koruyucu yapıdadırlar fakat saldırgan davranışlar sergilemezler. Çocuklarla çok iyi anlaşır, onlarla ilgilenmekten keyif alırlar. Bu sebeple aile köpeği olarak çok kullanışlı yardımcılar olabilirler. Farklı yaşam tarzlarına uyum sağlayabilmeleri, hemen her yerde yaşayabilmeleri ve her ortama ayak uydurabilmelerini sağlar.

Köpek eğitimi Alman Çoban Köpeği için bir problem değildir. Herkes temel eğitimleri biraz çalışmayla verebilir. Fakat ileri düzey eğitimler için tecrübeli ve profesyonel bir yaklaşım gerekir. Aktör köpeklik eğitimi veya spor eğitimleri için köpek okulumuzdan destek alabilirsiniz. Evde eğitim için başvurduğunuz takdirde eğitmenlerimiz danışmanlık hizmeti vermekten mutluluk duyacaklar.

French Bulldog köpeği eğitimi için burayı tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı