fbpx

Köpeğin Karakteri Eğitim Süresini Nasıl Etkiler?

Contact Us
Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi ve Köpek Oteli

Köpek eğitimleri için çeşitli yöntemler bulunur ve etkili yöntemler ile köpeğin kısa sürede eğitilmesi sağlanabilir. Bununla birlikte eğitim süresi bazı faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. Köpeğin yaşı bu konuda önemli bir etkendir. Aynı zamanda köpeklerin cinsi de eğitim süresinde değişikliğe yol açan faktörler arasında yer alır. Çeşitli yerlerde köpek eğitim merkezlerine sahip olan firmamız, köpeklerin eğitim sürecinde her konuya dikkat etmektedir. Bu doğrultuda da köpeklerin karakterinin de eğitim sürecine etki ettiğini söyleyebilmekteyiz. Bu nedenle eğitime başlamadan önce köpeğin karakterini de inceleriz. Köpeğin karakteri, saldırgan ve inatçı bir yapıya sahip ise eğitim süreci daha uzun sürebilmektedir. Ancak daha yumuşak bir karaktere sahip olan ve daha uysal olan köpeklerin eğitimi, diğer köpeklere göre daha kısa sürmektedir.

 

Yavru Ve Yetişkin Köpeklerde Karakter Eğitim Süresi

 

Köpeklerin yavru ya da yetişkin olması eğitim süresine farklı etki etmektedir. Merkezlerimizde vermiş olduğumuz eğitimler sonucu, yavru köpeklerin daha az baskın bir karaktere sahip olduğu söyleyebilmekteyiz. Köpek eğitim merkezi firması olarak aynı cins köpekler arasında, yavru olanlar daha kolay ve hızlı eğitilmektedir. Çünkü köpekler büyüdükçe karakterlerini daha da benimserler. Bu yüzden yetişkin köpekler, karakterlerine bağlı olarak yavru köpeklere göre daha uzun bir eğitime alınmaktadır.

 

 

İnatçı Karaktere Sahip Olan Köpekler Nasıl Eğitilir?

 

Sert karakterli köpeklerde eğitim süreci hem daha yoğun olmaktadır hem de daha uzun sürer. Bu köpeklerin eğitimi için çok tecrübeli ve bilgili eğitim uzmanları ile hizmet vermekteyiz. Bu sayede de her türlü karaktere sahip olan köpeğin eğitimini verebilmekteyiz. Eğitim merkezlerimizde köpeğin karakteri doğrultusunda özel yöntemler uygularız. Bu yöntemler ile de köpeklerin kusursuz eğitimler almasını sağlarız.

 

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı