Kars Çoban Köpeği Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Contact Us
Kars Çoban Köpeği Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?
600 yıllık bir geçmişe sahip olan ve çoban köpekleri arasında en iyilerden biri olarak bilinen Kars çoban köpeği aynı zamanda Kafkasya çoban köpeği olarak da bilinir. Kars çoban köpeği eğitimi verilerek eğitilen ve korkusuz olarak tanınan bu köpekler, bekçilik yapmaktan bir hayli hoşlanırlar. Dağlarda ve ev bahçelerinde korumacı olarak kullanılan bu köpekler, safkan cinstir ve soğuk havaya karşı da son derece dayanıklıdırlar. Bu nedenle daha çok doğu illerinde tercih edilirler ve sahiplerine karşı her zaman çok itaatkâr davranırlar. İlgiyi de her zaman seven bu köpekler, güçlü ve uzun pençelere sahiptir.

Kars Çoban Köpeğinin Özellikleri Nelerdir?

Kars çoban köpeği eğitimi verilerek eğitilen bu köpeklerin belli başlı özellikleri mevcuttur. Biraz agresif olan ve ilgiyi çok seven çoban köpekleri, ilgi alamadıkları takdirde, agresif olan yanlarını net bir şekilde gösterebilirler. İlgiyi seven bu köpekler çocuklarla oyun oynamayı da çok severler. Bu nedenle sık sık havlamaya da özen gösterirler. Havladıkları zaman gösterilen ilgiye karşılık verdiklerini anlatmak isterler. Çok fazla havlamayı sevdiklerinden ötürü dışarıda insanları ya da komşuları rahatsız edebilirler. Bu nedenle şehir içinde bakılmaya çok da uygun değillerdir. Yabancıları da çok fazla sevmezler ve bu yüzden sahiplerini başkalarıyla paylaşmak istemezler.

Kars Çoban Köpeği Eğitimi Nasıl Verilir?

Kars çoban köpeği eğitimi her zaman en kolay eğitim süreçlerinden bir tanesidir. Bu nedenle eğitim süreci çok daha hızlı geçebilir. Eğitimi hem sahipleri hem eğitmenleri hem de köpekler için her zaman keyifli ve kolay geçer. Hızlıca eğitimi biten çoban köpekleri, ödüllendirilmeyi de çok severler. Bu nedenle her aşamanın sonunda onu ödüllendirerek daha fazla mutlu edebilirsiniz. Benzer içerik için burayı tıklayabilirsiniz.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı