fbpx

Merak Edilen Kaniş Köpek Eğitimi

Contact Us
Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi Ve Köpek Oteli

Boş zamanları değerlendirmek, keyifli vakit geçirmek ve lüks hayatı simgelemesi adına en çok tercih edilen köpekler içerisinde Kaniş köpekleri yer alıyor. Kaniş köpek eğitimi, bu köpekler için oldukça önemli aşamalara sahiptir. Fransızca’da Caniche olarak adlandırılan bu köpekler, gerçek anlamda iş yapmak amacıyla üretilen köpeklerdir. Küçük, orta ve büyük yapılara sahip olan köpekler, oyuncak, minyatür ve standart olarak üçe ayrılırlar. Boyutları fark etmeksizin, her biri oldukça eğlenceli köpeklerdir. İtaatkarlık açısından, çeviklik açısından ve enerji açısından her zaman üst seviyeleri taşıyan bu köpekler için insanlar ile sıkı bağlar kurmak ve dost olmak her zaman önemlidir.

Kaniş Köpek Eğitiminde Önemli Noktalar Nelerdir?

Kaniş köpek eğitimi süresince dikkat edilmesi gereken önemli noktalar mevcuttur. Çeşitli durumlara özel olarak eğitilen bu köpekler, bazen ördek avcısı olarak bazen de sirk köpeği olarak eğitilebilirler. 1950 yıllarından bu yana en popüler köpek cinsleri içerisinde yer alan Kaniş köpekleri, sevecen, saık, zeki ve meraklı bir ırktan gelirler. En zeki 10 köpek cinsi içerisinde yer alan Kaniş köpekleri eğitilirken, sağlıkları da göz ardı edilmemelidir. Zeki olmalarının yanı sıra, kurnaz köpekler olarak da nitelendirilen bu köpekler, kolaylıkla eğitilebilir ve sevilebilir.

Kaniş Köpek Eğitimi Kolaylıkla Verilebilir

Kaniş köpek eğitimi kolaylıkla verilebilen bir eğitimdir. Özellikle de alanında uzman ve yetenekli eğitmenler tarafından daha hızlı ve kolay bir şekilde verilen bu eğitim sonucunda oldukça itaatkar bir duruma gelir. Çocuklarla da araları son derece iyi olan bu köpekler, av için de uygun olan köpeklerdir. Ancak yapılarından dolayı daha kısa süreli avlar için tercih edilirler. Çocuklarla çok sıkı dostlukları olsa da, sık sık yalnız bırakılmamalıdır.

Benzer içerik için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı