fbpx

Jack Russel Cinsi Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Contact Us
Bakırköy Köpek Eğitim Merkezi Ve Köpek Oteli

Jack Russel cinsi, birçoğumuzun aklına Maske filmiyle yer etti. Sevimli duruşu, zekası ve karakteriyle pek çok insan bu hayvanı evinde görmek istedi. Aslında uzun zamandır avcılık konusunda Türkiye’de en çok tercih edilen köpekti. Fakat köpek eğitimi Jack Russel türünü ev yaşantısına alıştırabilir miydi, burası çok önemliydi.

19. Yüzyıldan beri avcılıkta kullanılan Jack Russel cinsi, çok meraklıdır. Bu merakı onları iyi birer avcı yapar. Fakat eğitimleri konusunda problem yarabilir. Av köpeği olmalarından kaynaklı çok enerjiktirler. Günlük olarak yürüyüş ihtiyaçları bulunur. İlerleyen yaşlarda sosyalleşme probleminin olmaması için, yavru eğitimini alması gerekir. Çünkü diğer köpekler ve hayvanlarla anlaşamazlar.

Jack Russel Köpeğimi Nasıl Eğitirim

Köpek eğitimi Jack Russel cinsi köpekler için sabır ve metanet gerektirir. Köpeğe sevgiyle yaklaşılması ve kesinlikle fiziksel şiddet uygulanmaması gerekir. Çok meraklı olduğu için odaklanma problemi yaşayan bu tür eğitilirken, çevrede dikkat çekici hayvan, insan veya nesnelerin bulunmaması gerekir.

Enerjik yapısı sebebiyle temel itaat eğitiminden önce enerjisini atması için yürüyüşe çıkarılması tavsiye edilir. Aksi takdirde itaat etmek yerine oyun oynamayı tercih eder. Jack Russel, inatçı bir ırktır. Bu sebeple eğitiminde ısrarcı ve otoriter olunması fakat fiziksel şiddete başvurulmaması gerekir. Fiziksel şiddet uygulanırsa inatçı yönü devreye girer ve hem o komutu hem de sonraki komutları almaz.

Av Köpeği Eğitimi Özen İster

Son derece enerjik, neşeli ve meraklı bir köpek olduğu için, Jack Russel sürekli gözlem altında tutulmalıdır. Evde yalnız bırakılması tavsiye edilmez çünkü kendine ve evdeki eşyalara zarar verebilir. Devamlı bir ilgi ve sevgi gösterilmesi, köpeğin eğitimine pozitif yönlü etki eder.

Buraya kadar anlaşıldığı üzere köpek eğitimi Jack Russel cinsi için kolay bir süreç değildir. Özellikle daha önce köpek eğitimi vermemiş kişiler için çok zorlayıcı ve yıpratıcı bir süreç olabilir. Bu sebeple Jack Russel cinsi yavrularınızı sizin için eğitiyor, sosyalleşmelerini ve temel eğitimleri almalarını sağlıyoruz. Böylece size neşeli, enerjik ve size itaat etmekten keyif alan bir dost kazandırıyoruz.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı