İsveç Çoban Köpeği Eğitimi

Contact Us
İsveç Çoban Köpeği Eğitimi
Gri, sırtta koyu, ense ve omuzlarda açık ve kızılımsı renk tonlarına sahip olan İsveç çoban köpekleri, sürü koruma ve çoban köpeği olarak işlevsellik gösterir. Familyası kuzeyli çoban köpeklerine dayanan bu köpekler İsveç Çoban köpeği eğitimi ile özel olarak eğitilerek hayata kazandırılırlar. İnsana en iyi şekilde eşlik eden köpekler arasında yer alan bu köpekler, yaklaşık olarak 15 ile 15 yıllar arasında yaşayabiliyorlar. Enerji seviyesi oldukça yüksek olan İsveç Çoban köpekleri, köpeklerle ve diğer hayvanlarla ve aynı zamanda çocuklarla da son derece iyi bir şekilde anlaşırlar. Doğal açıdan yüksek seviyede gelişmiş olan bu köpekler her zaman anlayışlı ve cana yakındırlar.

İsveç Çoban Köpeği Özellikleri Nelerdir?

İsveç Çoban köpeği eğitimi verilerek eğitilen ve en çok tercih edilen köpeklerden biri olan İsveç çobanları, sahiplerine her zaman sadık olan köpeklerdir. Cana yakındırlar ve her zaman söz dinleyen bir yapıya sahiptirler. Hem kırsal kesimde hem de kentsel kesimde yaşamlarını kolaylıkla sürdürebilen bu köpekler, gece ve gündüz ayırt etmeden sürüyü kolaylıkla idare edebilir ve yönetebilirler. Her zaman yol gösterici olabilir ve ev köpeği olarak da tercih edilebilirler. Sevimli görüntülerinden ötürü çocukların da en yakın dostu olmaya devam ederler. Görüntüleri biraz bodur olduğundan, insanlara sevimli ve bazen de komik gelebilir.

İsveç Çoban Köpeği Eğitimi Nasıl Verilir?

İsveç Çoban köpeği eğitimi itaat eğitimleri ve hareket eğitimleri olarak veriliyor. Egzersiz ihtiyacı oldukça yüksek olan ve en hareketli köpek cinsleri içerisinde yer alan bu köpeklerin eğitim süreçlerinde de mutlaka hareket olması gerekiyor. Hareketin olduğu eğitim süreçleri, bu çoban köpeklerini keyiflendirir ve böylece eğitim süreçleri de son derece kolay geçer. Benzer içerik için tıklayınız.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı