İngiliz Setter Köpek Eğitimi

Contact Us
İngiliz Setter Köpek Eğitimi
Çıkış tarihi 1300’lü yıllara dayanan İngilizce Setter köpekleri, av köpeği familyasına aittir. İngiliz Setter köpek eğitimi verilerek eğitilen bu köpekler daha çok av severler tarafından tercih ediliyor. Tıraş ihtiyacı bulunmayan ve yaklaşık olarak 14 yıl yaşam süren bu köpekler için gerekli bakımların gerekli zamanlarda uygulanması şarttır. Hafif uzun tüylü olan ve tüyleri genellikle dalgalı olan bu av köpeklerinin ilk bakım ve beslenme yerleri İngiltere’dir. En büyük özellikleri arasında çok hızlı koşmaları yer alan ve av ortamında çok dikkatli ve hareketli olmaları yer alan köpekler av severlerin bir numaralı köpekleri arasında yer alıyor.

İngiliz Setter Köpeklerinin Özellikleri Nelerdir?

İngilizce Setter köpek eğitimi yüksek düzeyde egzersiz aşamalarından oluşuyor. Egzersiz ihtiyaçları karşılanarak verilen eğitim süreci boyunca hiçbir sorun yaşanmaz. Hareketli ve hızlı oldukları kadar uysal da olan bu köpekler, eğitim hayatları boyunca oldukça mutlu olurlar. Ev ortamına da uyum sağlayan bu köpekler, av ortamının aksine evde çok daha sakin kalabilirler. Diğer hayvanlarla da arası son derece iyi olan İngiliz Setter köpekleri, çocuklarla da iyi anlaşırlar ve oyun oynarken bir hayli mutlu olurlar. İngiliz Setter köpekleri, her zaman sevgiye muhtaç bir yapıya sahiptir ve tüm ilişkilerini bunun üzerine kurarak ilgi beklerler.

İngiliz Setter Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

İngiliz Setter köpek eğitimi süreci, hem sahipleri hem de eğitmenleri için son derece keyifli geçer. Sahipleri, sahiplerin çocukları ve eğitmenleri ile vakit geçirmekten son derece keyif alan bu köpekler, eğitim sonrasında kendi başlarına da özgürce ve güvenle gezerek yeniden evlerine dönebilirler. Av köpeği olarak yaşlandığı zaman çok iyi bir aile köpeği ya da bahçe köpeği de olabilirler. Benzer içerik için tıklayınız.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı