Hollanda Çoban Köpeği Eğitimi

Contact Us
Hollanda Çoban Köpeği Eğitimi
Gümüş, koyu gri, altın rengi çizgiler ve sarı ve kızıl tonları ile dikkatleri üzerine çeken Hollanda çoban köpekleri, oldukça sevimli köpeklerdir. Çoban köpeği ya da çiftlik köpeği olarak da adlandırılan bu köpekler özel Hollanda çoban köpeği eğitimi ile eğitiliyorlar. Orijinal işlevleri arasında sığır, koyun korumak ve çoban köpekliği yapmak vardır. 1900’lü yıllarda çıkan ve pek çok kişi tarafından en çok tercih edilen köpekler arasında yer alan bu köpeklerin ortalama ömrü 10 ile 12 yıldır. Belçika çoban köpeğinden üreyerek gelen bu köpek cinsinin çok belirgin özellikleri mevcuttur.

Hollanda Çoban Köpeği Özellikleri Arasında Neler Yer Alır?

Hollanda çoban köpeği eğitimi verilerek eğitilen bu köpeklerin belirgin özellikleri mevcuttur. Kısa tüylü olan cinsler daha yaygın olan cinslerdir. Uzun tüylü olan cinsleri daha az bulunan cinslerdir. Hollanda dışında diğer ülkelerde çok fazla bilinmeyen bu köpekler, çobanlık alanında en ideal köpekler olarak biliniyor. Hızlı refleksleri olduğundan dolayı, oldukça kolay bir şekilde eğitilirler ve tercih edilirler. Egzersiz ihtiyacı en üst seviyede olan ve eğitim seviyesi de orta olan bu köpekler, diğer hayvanlarla ve köpeklerle aralarını da her zaman sıcak tutarlar.

Hollanda Çoban Köpeği Eğitimi Nasıl Verilir?

Her köpek eğitimi sürecinde olduğu gibi Hollanda çoban köpeği eğitimi süresi de dört paketten oluşuyor. Bu paket içerisinde temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, iletişim dil becerisi eğitimi ve ileri seviyede davranış eğitimi süreçleri yer alır. Her eğitim sırayla ve belli bir düzen içerisinde verilerek ortalama uygunluk ve uysallık elde edilmeye çalışılır. Eğitim sonrasında köpeklerin iletişimi ve dostluk seviyesi de giderek artmaya başlar ve sahiplerine daha sadık kalırlar. Benzer içerik için tıklayınız.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı