fbpx

Çok Beğenilen Fransız Bulldog Köpek Eğitimi

Contact Us
Yavru Köpek Eğitimi Nasıl Olmalı?

Fransa’da 1800’lü yılların başında çapraz cinslerin çiftleştirilmesiyle üretilen Fransız Bulldog köpekleri, farklı bir ırka sahiptir. İki farklı cins köpekten üreyen Fransız Bulldog köpekleri, genelde ilgi gören ve daha çok zenginler ve ünlüler tarafından tercih edilen köpeklerdir. Fransız Bulldog köpekleri, standart Bulldog köpeklerinin ırkından gelmelerine rağmen, daha minyatür bir fiziğe sahiptir. Bu fiziği çok çevik bir şekilde kullanabilmeleri ve insanlar ile aralarını iyi tutabilmeleri için mutlaka Fransız Bulldog köpek eğitimi almaları gerekir. Bu eğitim sonucunda, cesur ve son derece güçlü olan bu köpekler, pozitif yaklaşımlar sergilemeye başlar.

Fransız Bulldog Köpeklerinin Özellikleri

Fransız Bulldog köpek eğitimi aşamaları kullanılarak eğitilen Fransız Bulldog köpekleri, iyi huylu köpeklerdir ve her zaman dışarıya karşı sessiz ve sakin görünmeye çalışırlar. Ancak ırklarını doğası gereği, göründükleri kadar sessiz ve sakin değildirler. Her zaman yabancılara ve çevreye karşı saldırgan olma eğilimi gösterirler. Fransız Bulldog köpekleri genellikle fare avcısı olarak bilinirler ve bu yüzden ev ortamında da en çok tercih edilen köpekler olmaya devam ederler. Aynı zamanda diğer hayvanlarla arası çok da iyi olmayan bu köpekler, çocuklar ve sahipleri ile son derece iyi geçinmeye yeteneğine sahiptirler.

Fransız Bulldog Köpekleri Bekçilik Yapabilirler

Fransız Bulldog köpek eğitimi sonrasında, bu küçük ancak son derece güçlü olan köpekler koruma ve bekçilik yapabilirler. Küçük olmalarına rağmen son derece koruyucu içgüdüsüne sahiptirler ve her zaman hem sahiplerini hem de yaşadıkları evi ve aile üyelerine dışarıya karşı korumaya devam ederler. Apartman ortamında da yaşamaya uygun olan bu cinsin önce tuvalet eğitimi sonrasında ise otur ve kalk gibi komut eğitimleri alışkanlık haline getirilerek tamamlanır.

Benzer içerik için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı