fbpx

Evde Yavru Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Contact Us
Evde Yavru Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Evde köpek bakmaya ve sadık bir dost edinmeye karar verdiğinizde yavru köpek sahiplenmenizde fayda vardır. Çünkü yavru köpeklere istediğiniz eğitimi verip öğretmeniz çok daha kolay olacaktır. Evde yavru köpek eğitimi nasıl verilir? konusunda belli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Yavru köpeğinize vereceğiniz ilk eğitim beslenme ve tuvalet alışkanlığı olacaktır. Sonrasında komutları ve söz dinlemeyi öğretmeniz gerekecektir. Yavru köpek eğitiminde ilk bilmeniz gereken kararları sizin verdiğinizi anlamasını sağlamak olmalıdır. Bunun için ona hayır sözcüğünü öğretip bu konuda kararlı olmalısınız. Bir konuda yapmasını istemediğiniz bir şey için hayır diyerek buna uymasını sağlamalısınız.

Yavru Köpek Eğitimi Önerileri

Evde yavru köpek eğitimi nasıl verilir? Konusunda profesyonel destek almanız süreci daha kolay hale getirecektir. Eğitim merkezimiz bu konuda insanlara detaylı bilgi veriyor.  Yavru köpeğinizin sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinebilmesi için belirli saatlerde yemek yiyebileceğini bilmesini sağlayın. Öğün saatleri dışında kesinlikle beslemeyin. Yemek saatini kendi yemek saatlerinizden sonra olacak şekilde planlayıp kendiniz yemek yerken ona da yemek sunmayın. Bunu alışkanlık haline getirirse her yemeğinizde sürekli yanınıza gelip talepte bulunarak rahatsız etmeye başlar. Tuvalet eğitimi için önce evde ona ayrılan bir bölümde kalmasını sağlayarak pedler yerleştirin. İlk günler birden fazla olan pedleri günden güne azaltıp sonra dışarıya yapmaya alıştırın.

 

Yavru Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Yavru köpek eğitimi kesinlikle sevgi ile yapılmalıdır. Dövmek, vurmak, kızmak gibi şiddet içeren eğitimler faydalı olmayacağı gibi onu daha saldırgan yapacaktır. Evde yavru köpek eğitimi nasıl verilir? konusunda bilmeniz gereken en önemli noktalardan biri de ona komutlar öğretmenizdir. Dur, gel, git, sus, hayır, aferin gibi komutları ona öğretirseniz dostluğunuz çok keyifli bir birliktelik olacaktır. Sözünüzü dinlediğinde ödül maması ve sevginiz ile onu ödüllendirin. Yavru köpeklerinizin sosyal ilişkilerinin gelişmiş bir hale gelmesini isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı