fbpx

Eskimo Köpek Eğitimi Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Contact Us
Köpek Eğitim Merkezi İstanbul Avrupa Yakası

Eskimo köpek cinsleri aynı zamanda Amerikan eskimosu olarak da biliniyor. Fiziksel özellikleri bakımından son derece sevimli ve tüylü olan eskimo köpekleri, genellikle beyaz ve açık renklidirler. Küçük gözlere, küçük kulaklara ve küçük ağza sahip olan eskimo köpekleri, ilgiye ve sevgiye çok fazla beklenti gösterirler. Sahiplerinden ilgi ve sevgi görmedikleri takdirde hırçınlaşabilen eskimo köpekleri, bu durumda çevreye zarar verebilirler. Bu nedenle Eskimo köpek eğitimi, sevgi ve ilgiye dayalı bir eğitim vermek gerekiyor. Çok hareketli bir yapıya sahip olan eskimo köpekleri, evcil olmaya da son derece yatkındırlar. Evlerde ve bahçelerde ve hatta apartman dairelerinde dahi çok rahat bir şekilde bakılabilirler.

Eskimo Köpek Eğitimi Kolaydır

Eskimo cinsi köpekleri eğitmek oldukça kolaydır. Evde yaşadıkları insanlar ve özellikle de çocuklar ile kolaylıkla anlaşan, oyun oynayan ve iletişim kuran eskimo köpekleri çok akıllı bir yapıya sahiptir. Akıllarını sürekli olarak kullanırlar ve sürekli tetikte gezmeye bayılırlar. Meraklı bir yapıya sahip olan eskimo köpekleri ilk iki yıl boyunca yavru gibi davranmaktan keyif alırlar. Bu nedenle eğitimlerinde çok fazla problem ile karşılaşmak mümkün değildir. Koruma konusunda da her zaman başarılı olan eskimo köpekleri, yabancılara karşı her zaman koruyucudur. Tüyleri uzun ve yumuşak olduğundan taranması çok keyifli ve kolaydır.

Eskimo Köpek Eğitimi İçin Düzenlilik Önemlidir

Eskimo cinsi köpekleri eğitirken tutarlı ve düzenli olmak her zaman en önemli kısımlardır. Güneş altında tutmamaya ve daha çok gölge alanlarda eğitim vermeye özen gösterilmelidir. Bol bol su içirilmeli ve sık sık egzersiz yaptırılmalıdır. Eğitim boyunca köpeği çok yormamak, yürüyüş ve koşuları yeterli miktarda tutmak gerekir. Önemli olan eğitime her gün aynı saatlerde düzenli olarak devam etmektir.

Benzer içerik için tıklayabilirsiniz. 

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı