Dogo Arjantin Köpek Eğitimi

Contact Us

Köpek beslemek ve bakmak bazen bir hobi olarak algılanır ve pek çok kişi tarafından köpek beslemek bir zevk işi olarak kabul edilir. Aile içerisinde köpek bakmak ise çok daha önemlidir. Köpekler, eğitim sonucunda aileye daha fazla uyum sağlarlar ve aileden bir üye olarak görülürler. En çok tercih edilen köpekler içerisinde yer alan Dogo Arjantin köpekleri de, bir eğitim sonucunda evcil bir köpek haline gelirler. Görünüşleri biraz ürkütücü olan ve son derece kaslı, atletik bir vücuda sahip olan bu köpekler Dogo Arjantin köpek eğitimi verilerek evcil hale getirilirler.

Dogo Arjantin Köpekleri Sert Mizaça Sahiptir

Dogo Arjantin köpekleri oldukça sert bir mizaca sahiptir. Sağlam dişleri, güçlü ve kaslı fiziki yapıları, kesik kulakları sayesinde sert görünürler. Çoğu Dogo Arjantin köpek sahibi, köpeklerinin daha da sert görünmesi için, kulaklarını kestirmeyi tercih ederler. Bu köpekler vücutlarının kaslı ve güçlü olmasından dolayı, bekçi köpeği olarak tercih edilirler. Özellikle de Dogo Arjantin köpek eğitimi aşamalarından sonra bu köpekler oldukça zeki bir hâl alırlar ve daha yumuşak ve sevecen olmaya başlayabilirler. İri ve korkutucu bir yapısı olmasına rağmen, bu köpekler kolaylıkla eğitilirler. Çünkü yapıları ve ırkları gereği, eğitime her zaman meyillidirler.

Dogo Arjantin Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Dogo Arjantin köpek eğitimi kolaylıkla verildiği için köpek sahipleri tarafından da verilebilir. Ancak köpek sahiplerinin dominant olması gerekir. Söz dinlemeleri, komutlara tepki verip, sorumluluklarını yerine getirebilmeleri için, Dogo Arjantin köpekleri otoriter bir şekilde eğitilirler. Eğitim sonucunda, karakterlerinde istenilen değişikliklere ulaşmak oldukça kolaydır. Güçlü yapılarının faydalı bir şekilde kullanılması için sağlam bir dövüşçü olarak da eğitilmelerinde bir mahsur görülmez.

Benzer içerik için tıklayınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı