Doberman Köpek Eğitimi

Contact Us

Almanya kökenli olan Doberman köpekleri, son derece tehlikeli ve korkunç köpekler arasında yer alıyor. Pek çok kişinin korkarak beslediği ancak asil duruşundan ötürü pek çok kişinin severek beslemek istediği Doberman köpekleri, Doberman köpek eğitimi verilerek eğitiliyor. Eğitim süreçleri biraz zor geçen Doberman köpekleri için eğitim son derece gereklidir. Sabırlı ve zorlu bir süreç gerektiren Doberman eğitimleri, sırasında köpekte olumsuz duygu ve tavır oluşturacak hiçbir hareket sergilenmemelidir. Doberman köpekleri, eğitim boyunca özveri gerektiren bir ırka sahiptir. Bu nedenle eğitim sırasında sorunlar yaşayabilirsiniz ancak mutlaka sabır göstermeniz gerekir.

Doberman Köpek Irkının Özellikleri Nelerdir?

Doberman ırkına ait olan köpeklerin en bilinen özellikleri arasında çok çevik olmaları yer alıyor. Kaslı ve hızlı vücutları, çevreye karşı biraz daha saldırgan olmalarına yardımcı oluyor. Bu nedenle Doberman köpek eğitimi daha çok sosyalleşme ve saldırganlığı azaltmaya yönelik olarak veriliyor. Doberman köpekleri, aynı zamanda normal köpeklere oranla daha fazla zekaya sahiptir. Bu nedenle eğitimlerinde komutlara yanıt vermeleri de çok uzun sürmez. Yöneltilen tüm komutlara kısa sürede tepki göstererek sahiplerinin gönlünü bir kez daha kazanırlar. Doberman köpkeleri, dünyanın pek çok yerinde bakılan bir cinstir. Ancak ev ortamında yaşamaya uygun olmadıkları için daha çok bahçe ve açık arazilerde beslenirler.

Doberman Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Doberman köpek eğitimi yaklaşık olarak 5 hafta süren bir süreçtir. Eğitim başarı ile tamamlandığı takdirde, Doberman köpeklerinin artık çok daha iyi ilişki kuran, çok daha dostça yaklaşan ve çok daha itaatli köpekler olduğunu görebilirsiniz. Eğitimde başarısız sonuçlara ulaşmamak için mutlaka eğitim düzenli olarak verilmeye ve adaptasyon sağlamaya özen gösterilmesi gerekiyor. Böylece eğitim de başarıyla sonuçlanır.

Benzer içerik için tıklayınız.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı