fbpx

Dachshund Köpek Eğitimi

Contact Us
Yavru Köpek Uyum Eğitimi Nedir?

Sosis köpek olarak bilinen Dachshund köpekleri, oldukça farklı bir ırktan geliyor. Baskın kızıl, siyah ya da bej, sarı ya da çikolata renginde karşınıza çıkabilen bu köpekler için verilen eğitim Dachshund köpek eğitimi olarak bilinir. Çıkış yeri Almanyadır ve bu köpeklerin kökeni 1500’lü yıllara dayanır. Koku avcısı olarak bilinen bu köpeklerin kısa bacakları ve bodur olması en dikkat çekici özelliğidir. Bir Alman cinsi köpeği olan bu köpekler, genelde porsuk avına çıkarken tercih ediliyor. Ortalama ömürleri ise yaklaşık olarak 14 yıl olan bu köpeklerin enerji seviyesi bir hayli yüksektir.

Dachshund Köpek Özellikleri

Dachshund köpek eğitimi verilerek eğitilen köpekler, daha çok bekçi ve avcı köpeği olarak tercih ediliyor. Sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklık seviyesi aynı olan bu köpekler, dışarıda kullanılmak istenmediğinde, evde de bakılabilen köpeklerdir. Eğitim sonucunda kolaylıkla evcil hale getirilen bu köpekler, ev dışında tamamen serbest bırakılması gereken köpeklerdir. Özgürlüklerine son derece düşkün olan bu köpekler, kimi zaman cesur ve kimi zaman da inatçı olabilirler. Ancak en sevilen yanları neşeli, duygusal ve kompkleksiz olmalarıdır. Bu nedenle en çok tercih edilen köpekler arasında yer alır. Bodur fiziksel yapılarından dolayı da çocuklar tarafından bir hayli sevilirler.

Dachshund Köpek Eğitimi Enerji Odaklı Verilir

Bu köpek ırkının temelinde çok fazla enerji ve hareketlilik yattığı için, Dachshund köpek eğitimi de enerji odaklı verilir. Sıcakkanlı ve son derece itaatkar olan bu köpekler, eğitildikten sonra daha dostane bir yaklaşım sergilemeye başlarlar. Oyunculuk yeteneğine de sahip olan köpekler, eğitim sonucunda oyun ve eğlenme aktivitelerinde de daha aktif hale gelirler. Koruyucu oldukları kadar korunmaya da ihtiyacı olan bir cinstir.

Benzer içerik için tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı