fbpx

Merak Edilen Collie Köpek Eğitimi

Contact Us
İtaat Eğitimi Köpek Nasıl Eğitilir?

Çıkış yeri İskoçya olan Collie köpekler aynı zamanda İskoç Kolli olarak da adlandırılıyor. Yaklaşık olarak 8 ile 12 yıl arasında bir ömre sahip olan bu köpekler, koyun çobanı olarak kullanılır. Çoban köpekleri arasında en çok tercih edilen ırklardan biri olan Collie köpekleri, uzun ve yumuşak tüylere sahiptir. Bakımı ve eğitimi biraz zor olsa da, eğitim sonucunda pozitif getirileri mevcuttur. Diğer köpeklerle olan ilişkisi, çocuklarla olan ilişkisi, yabancılara karşı olan ilişkisi ile en dikkat çeken ve en sevilen köpeklerden bir tanesidir. Dostluklarının daha sıkı ve etkili hale gelmesi için Collie köpek eğitimi verilmesi gerekir.

Collie Köpek Irkının Özellikleri

Collie köpek ırkının özellikleri göz önüne alınarak Collie köpek eğitimi verilir. Collie köpek ırkının özellikleri arasında sıcak havalara karşı son derece hassas oluşları yer alır. Sıcağa karşı çok dayanıklı olmadıkları için bol sulu ve gölgeli alanlarda yaşamaları ve eğitilmeleri daha uygundur. Collie köpek ırkında biraz inatçılık ve gütme isteği vardır. Bu nedenle yavruyken almak ve eğitmek her zaman daha mantıklıdır. Yavruyken dahi etrafa saldırmak ve sahiplerini ısırmak isteyebilirler. Bu isteklerini köreltmek amacıyla mutlaka verimli bir şekilde eğitim verilmesi gerekir.

Collie Köpek Eğitiminde Dikkatli Olmak Gerekir

Collie köpek eğitimi boyunca dikkatli olmak en önemli aşamalardan bir tanesidir. Yavruyken alınan ve eğitilen bu köpeklerde, güçlü ve aktif bir yetenek mevcuttur. Bu nedenle eğitim sonucunda insanlara karşı daha sakin, daha ılımlı ve daha sadık olmaya başlarlar. Aynı zamanda çocuklarla ve diğer köpeklerle de daha sıkı dostluklar kurmaya ve eğlenmeye başlarlar. Tuvalet eğitimleri de en kolay verilen köpekler arasında Collie ırkına sahip olan köpekler yer alır.

Benzer içerik için mutlaka tıklayınız.

Paylaş?

Hemen Ara
Whatsapp Destek Hattı